Україна – Грузія : поглиблення культурного співробітництва

18-19 липня 2018 року Одеську національну наукову бібліотеку з робочим візитом відвідають грузинські колеги.

bez-nazvaniya.jpg logo-npbg.jpg

За сприяння Консула Грузії в Одесі пана Торніке Берекашвілі 18-19 липня 2018 року генеральний директор Національної парламентської бібліотеки Грузії Гіоргі Кекелідзе та голова Департаменту бібліотечних ресурсів цієї ж бібліотеки Леван Тактакішвілі візьмуть участь у заходах, спрямованих на поглиблення партнерства у гуманітарній сфері.

З метою подальшого розвитку професійного співробітництва передбачається проведення зустрічі з бібліотечною спільнотою Одещини та підписання Меморандуму про співробітництво. Інтелектуальним подарунком грузинській діаспорі та всім небайдужим до грузинської культури, літератури, історії стане творча зустріч із Гіоргі Кекелідзе, який предстане перед учасниками не лише в якості керівника потужної бібліотеки, але й молодого, успішного у багатьох своїх починаннях громадського діяча, талановитого поета і прозаїка, журналіста, телеведучого, організатора першої грузинської електронної бібліотеки.

Запрошуємо Вас, шановні друзі, колеги, партнери, взяти участь в таких заходах:

18.07.2018

12:00

"Грузія бібліотечна" :  зустріч з директором Національної парламентської бібліотеки Грузії Гіоргі Кекелідзе та головою Департаменту бібліотечних ресурсів Національної парламентської бібліотеки Грузії Леваном Тактакішвілі Зал електронних ресурсів відділу міжнародних проектів

19.07.2018

12:00

Урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Національною парламентською бібліотекою Грузії та Одеською національною науковою бібліотекою  

Творча зустріч з Гіоргі Кекелідзе,  громадським діячем, літератором, журналістом 

Відділ рідкісних видань та рукописів 

237670676.jpg

Гіоргі Кекелідзе

Довідково: Між Україною та Грузією історично склалися плідні і тісні зв’язки, які продовжують активно розвиватися на сучасному етапі. Розвитку співробітництва в культурно-гуманітарній сфері сприяє укладений у 1993 році Договір між Урядом України і Урядом Республіки Грузія про культурне співробітництво, а також план спільних заходів Міністерства культури України і Міністерства культури та охорони пам’яток Грузії на 2015-2018 роки від 17 липня 2002 року. Постійно розширюється двостороннє співробітництво в галузі освіти: з 2007 року в Тбіліському державному університеті відкритий Інститут україністики, в рамках Державної програми співпраці із закордонними українцями за останні 10 років багато молоді було направлено на безкоштовне навчання до вишів України. Проводяться урочисті заходи, присвячені державним і народним святам обох країн, пам’ятним датам видатних українських та грузинських діячів культури та мистецтва.

Існуюча атмосфера плідних взаємовідносин, що склалася на сьогодні, відкриває можливості для розвитку подальшого двостороннього культурно-гуманітарного співробітницта. В квітні цього року Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч із заступником Міністра культури і спорту Грузії Леваном Харатішвілі під час якої сторони обговорили, зокрема, питання підготовки широкомасштабного проекту про співробітництво між Україною та Грузією на 2019-2023 роки.

У 2018 році виповнюється 100 років від створення першої Республіки Грузія, а також 100 років від дня встановлення грузино-українських дипломатичних відносин. Двосторонні культурні зв’язки, які мають багатовікову історію, продовжують наповнюватися новими успішними проектами та мистецькими заходами.

Свій вклад в розвиток дружніх партнерських відносин вносить і Одещина. Нинішній візит грузинських колег продовжить низку плідних стосунків з партнерами з міжнародного культурного співробітництва, які ОННБ багато років підтримує: Консульством Грузії в Україні, представниками грузинського культурно-просвітницького центру «Іверія», школою «Анабана» та іншими. До проведення спільних заходів, спрямованих на розкриття історії й сучасності Грузії, поглибленню міждержавної співпраці у галузі культури, в різні часи долучалися Представництво Міністерства закордонних справ України в Одесі, фахівці управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, вітчизняні й зарубіжні політики, науковці, митці, громадські активісти.

Створено: 11.07.2018
Оновлено: 20.07.2018
Переглядів: 2672
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.