26 травня – День відновлення незалежності Грузії

akfu.jpg

Саме в цей день 1918 року уряд Грузії проголосив незалежність країни. Перша незалежна Демократична Республіка Грузія проіснувала до лютого 1921 року. За цей час Грузію визнали 23 держави Європи. З 1922 по 1991 рік Грузія була у складі СРСР. 31 березня 1991 року був проведений референдум про відновлення державної незалежності країни. У референдумі взяли участь 90,5 відсотка виборців, з яких за державну незалежність проголосувало 98,93 відсотка. 9 квітня 1991 на підставі результатів всенародного референдуму Верховна Рада республіки прийняла Акт про відновлення державної незалежності Грузії, що проголосив дійсними Акт про незалежність 1918 року і Конституцію 1921 року. Грузини називають свою країну Сакартвело (груз. საქართველო «країна картвелів»). 

Колектив Одеської національної наукової бібліотеки
вітає наших друзів і партнерів з державним святом!

ОННБ багато років підтримує плідні стосунки з партнерами з міжнародного культурного співробітництва – Консульством Грузії в Україні, представниками грузинського культурно-просвітницького центру «Іверія», школою “Анабана” та іншими. До проведення спільних заходів, спрямованих на розкриття історії й сучасності Грузії, поглибленню міждержавної співпраці у галузі культури, в різні часи долучалися Представництво Міністерства закордонних справ України в Одесі, фахівці управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, вітчизняні й зарубіжні політики, науковці, митці, громадські активісти. 

Співробітництво. Детальніше 

Створено: 26.05.2021
Переглядів: 1383
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.