Зустрічі в україно-грузинському форматі

У рамках Інтелект-форуму та ХХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулися зустрічі в україно-грузинському форматі, які традиційно підтримав Генеральний консул Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі, що був присутній на всіх подіях за участі гостей з Грузії. Передувало цим подіям підписання Меморандуму про співпрацю між Національною парламентською бібліотекою Грузії ім. І. Чавчавадзе та Одеською національною науковою бібліотекою 19 липня 2018 р.

6 червня 2019 року в електронному читальному залі ОННБ відбулася творча зустріч з Гіоргі Кекелідзе – генеральним директором Національної парламентської бібліотеки Грузії, в ході якої презентувалась його книга «Гурійський щоденник», визнана національним бестселером Грузії в 2015 р. та видана українською мовою в 2017 р., завдяки чудовому перекладу Рауля Чілачави. Окрім того, всі присутні мали змогу «відвідати» затишні зали Національної парламентської бібліотеки Грузії, завдяки слайд-шоу. Сам же автор, Гіоргі Кекелідзе, радо дарував свою книгу-бестселер, відзначену авторським автографом грузинською мовою.

Тепла, дружня зустріч плавно перейшла в презентацію спільного проекту ОННБ та Національної парламентської бібліотеки Грузії – виставки раритетних рукописів поета, художника і перекладача «Витязя в тигровій шкурі» Пантелеймона Петренка. Унікальні матеріали були надані грузинськими колегами та демонструвались в Україні вперше.

Відкрив зустріч заступник Міністра культури України Рибачук Юрій Анатолійович.

Присутні генеральні директори обох національних бібліотек Ірина Бірюкова та Гіоргі Кекелідзе своїми виступами запевнили присутніх в необхідності співпраці двох культурних установ, двох народів. Заступник генерального директора Національної парламентської бібліотеки Грузії Леван Тактакшивілі розкрив значущість та безцінність рукописів Пантелеймона Петренка, мало знаного у нас в Україні. Виступ кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України, Олександра Музичко був присвячений грузинсько-українським культурним зв’язкам, слово якого перехопила Ярослава Різникова – заступник начальника управління культури, національностей, релігій та охорони культурної спадщини ОДА. Офіційна частина плавно перейшла в декламування фрагментів «Витязя в тигровій шкурі» грузинською, українською, російською мовами в перекладі П. Петренка учнями грузинської недільної школи «Ана Бана». Учасники грузинського культурно-освітнього центру «Іверія» також взяли участь в спільному проекті та підтримали своїх побратимів з Грузії добрим словом.

Виставка відбулась за ініціативи керівника організації «Будинок грузинсько-української преси та книги» Валентини Марджанішвілі та представника Жіночої ради Грузії в Одесі Лілії Гричулевич.

vityaz.jpg 

Одеська національна наукова бібліотека отримала від грузинських колег дар – рідкісне видання «Витязя в тигровій шкурі», якого бібліотека не мала в своїх фондах.

 

 

 

Створено: 19.06.2019
Оновлено: 21.06.2019
Переглядів: 1439
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.