До Міжнародного дня миру

den_mira_oon_2016_ru_650x410.jpg 


20 вересня 2017 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбувся урочистий захід з нагоди святкування Міжнародного дня миру.
Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 55/282 від 7 вересня 2001 року, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня. В ній було зазначено, що цей день буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмови від насильства, а також запропоновано всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня, а урядовим, регіональним та нерегіональним організаціям ¬ шляхом інформування громадськості у вигляді проведення науково-просвітницьких, культурних та військово-патріотичних заходів.
В урочистому заході взяла участь Валентина Гайдаєнко, журналіст, член НСЖУ, донька відомого одеського письменника-мариніста, громадського діяча, засновника Одеської обласної ради миру Івана Петровича Гайдаєнка (1914-1994).

Відеосюжет ТК 7 канал

foto1.jpg

З вітальним словом до присутніх звернулась Ольга Ботушанська, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України, повний кавалер ордена княгині Ольги

foto_2.jpg

Відкрила захід в.о. заступника генерального директора з бібліотечної роботи Валентина Бондарчук

foto_3.jpg

Валентина Гайдаєнко розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях свого видатного батька, а також висвітлила його громадську позицію, адже пройшовши фронтові випробування, Іван Петрович все подальше життя боровся за те, щоб війни більше ніколи не було. Багато років він очолював письменницьку організацію Одещини, а в 1968-у став ініціатором створення обласної ради миру, у керма якої був більше 25 років. Іван Петрович Гайдаєнко був активним громадським діячем Одеси, брав участь у багатьох заходах, зустрічався з учнівською молоддю, студентами, молодими воїнами, робітниками, колгоспниками. Життя своє людина пише раз і назавжди, а він написав та прожив своє життя яскраво, світло та незабутньо. Такі люди відходять, але їх не забувають. Іваном Гайдаєнком пишається Одеса, яку він щиро любив і яка стала для нього вічною гаванню.

foto4.jpg

У заході взяли участь студенти першого курсу Одеського професійного ліцею морського транспорту. У рамках заходу студенти мали нагоду переглянути книжкову експозицію із фонду ОННБ, яка висвітлює творчий шлях Івана Гайдаєнка, а також ознайомитися з послугами бібліотеки та дізнатися цікаві історичні сторінки виникнення книжкової скарбниці.

5.jpg

Створено: 21.09.2017
Переглядів: 338© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.