Час пам’яті: художник Віктор Чернов

21 лютого 2017 року у відділі мистецтв ОННБ відбулась творча зустріч з Ангеліною Черновою, дружиною одеського живописця і педагога, заслуженого художника України Віктора Івановича Чернова (1944-2016).

4-1.jpg

Тетяна Щурова і Ангеліна Чернова


Під час зустрічі Ангеліна Іллівна розповіла про маловідомі сторінки життя і творчості художника, зокрема про його викладацьку діяльність в Одеській дитячий художній школі №1 імені К.К.Костанді; про його учнів, які вже відбулися як художники.

2-3.jpg


Дружина мистця передала до фонду бібліотеки каталоги: «Виктор Чернов. Каталог. – Одесса, 1993» та «Виктор Чернов. Живопись. – Одесса, 2012».
Завідувач відділу мистецтв ОННБ, заслужений працівник культури України Тетяна Щурова розповіла про плідну багаторічну роботу бібліотеки що збирання фактографії про митців Одещини, зазначивши, що подарований каталог, як і інші матеріали стануть в нагоді для вивчення творчої спадщини митця, мистецької Одеси різних періодів.

Довідка

Віктор Чернов народився в 1944 році. У 1969 році закінчив Одеське художнє училище, а у 1979 році – художньо-графічний факультет Одеського державного педінституту ім. К.Д.Ушинського (педагоги з фаху: В.Єфименко, В.Шарапенко). З 1969 року працював викладачем Одеської дитячої художньої школи №1 імені К.К.Костанді. З 1980 року – активний учасник щорічних тематичних виставок НСХУ та багатьох неформальних виставок Одеси. З 1990 року з успіхом відзначені його персональні виставки в містах України, а також Польщі та на Кіпрі. З 1992 року В.І.Чернов – член спілки художників України. У 2012 році був удостоєний почесного звання «Заслужений художник України».

Створено: 22.02.2017
Переглядів: 559© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.