DAISY-бібліотека

15 вересня 2015 р. в ОННБ імені М.Горького відбувся науково-практичний семінар, на якому було презентовано міжнародний проект, покликаний створити Першу українську DAISY-бібліотеку для користувачів з глибокими ураженнями органів зору.

На фото справа на ліво: Петро Хімка, Оксана Потимко, Галина Ліщинська, Марта Сидоряк

На фото справа на ліво: Петро Хімка, Оксана Потимко, Галина Ліщинська, Марта Сидоряк

Проект реалізовується Львівським обласним осередком ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» за підтримки «Svefi Academy» (Швеція), Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України, парламентського Комітету з питань науки і освіти, Національного університету «Львівська політехніка». Його мета – презентація інноваційних технологій, спрямованих на адаптацію літератури для незрячих учнів і студентів, що дозволить компенсувати брак рельєфно-крапкових книг для інвалідів зору, забезпечить їх доступ до друкованої інформації шляхом використання альтернативного формату.

Під час семінару бібліотекарям Одеси були представлені напрацювання в сфері інклюзивної освіти, виготовлення мультиплікаційних і художніх фільмів для сліпих, методики проведення тифлотренінгів та майстер-класів, а також технічні засоби та програмне забезпечення. У присутніх була можливість випробовувати першу абетку для незрячих дітей – впізнати, що зображено на картинці лише за дотиками пальців – це дало змогу зрозуміти, як важко орієнтуватися в навколишньому світі тим, хто не має можливості бачити.

Серед лекторів та тифлотренерів – двоє повністю незрячих осіб, які завдяки інформаційним технологіям працюють над створенням книг нового покоління: інваліди I групи по зору Петро Хімка та Оксана Потимко. Допомагає їм інженер «Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка» Марта Сидоряк, також учасниця проекту. Перед слухачами також виступила вчителька початкових класів Галина Ліщинська, яка поділилася власним досвідом роботи з тотально незрячими дітьми.


Створено: 17.09.2015
Переглядів: 611© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.