Нові надходження за вересень 2018 р.

Анотація

Вінницька область утворена 27 лютого 1932 року. Площа області становить 26,493 тис. кВ. м. Протяжність області з півночі на південь 204 км, із заходу на схід – 196 км. Межує на заході з Чернівецькою і Хмельницькою, на півночі – з Житомирською, на сході – Київською, Черкаською, Кіровоградською, на півдні – з Одеською областями та Молдовою.

За характером рельєфу поверхня області – хвиляста рівнина, що поступово знижується з північного заходу на південний схід. Долина Південного Бугу поділяє область на дві частини. Центральна та південно-західна її частини знаходяться у межах Подільської височини, а північно-східна – Придніпровської височини. Найвище місце знаходиться на  Подільській височині – 370 м – пагорб біля с. Комарівці Барського району; найближче – 36 м – в заплаві річки Дністер.

Територією Вінничини протікають 204 річки довжиною понад 10 км. Кожна. Вони належать до басейнів Південного Бугу (Згар, Рів, Краснянка, Шпиківка, Сильниця, Дохна, Соб, Снивода, Удич), Дністра (Мурафа, Лядова, Немия, Русава, Марківна) та Дністра (Рось з Роською, Гнилоп’ять, Гуйва). В межах області – близько 2600 ставків і 63 водосховища. Найбільше з них – Ладижинське водосховище (2.2 тис. га).

Адміністративний устрій. Центр області – місце Вінниця. До складу області входять: 27 районів, 6 міст обласного значення, 12 міст районного значення, 29 селищ та 1457 сільських населених пунктів.

Детальніше >