Нові надходження за березень 2019 р.

Анотація

Пропонований довідник є цілком оригінальною працею як за охопленням історичних рамок, так і за публіцистичним стилем викладу упорядкованого матеріалу й намаганням підсумувати минулі явища і тенденції. Це свого роду підсумок києвознавчих пошуків, аналізу, узагальнень та висновків автора. Зазначимо, що це вже не перше видання такого роду.

Довідник містить близько 400 статей-довідок, в абетковій послідовності, про ретро-статистику, адміністративне районування, ключові постаті, головніші промислові підприємства, житлові утворення, окремі події надзвичайної ваги, художньо-літературну та поетичну спадщину тощо; кількадесят ілюстрацій до відповідних статей.

У кількох десятках статей довідника використано маловідомі та архівні джерела (з прямими цитатами). Автор часто подає результати власних реконструкцій ключових подій, а також широко цитує самовидців та відомих дослідників.

У структурному плані понад половина обсягу довідника присвячена періоду 1946-87 рр., на другому місці – період 1921-38 рр., на третьому – роки Другої світової війни. Кількість статей у яких розглянуто початок сторіччя приблизно дорівнює відомостям про його кінець. Так само порівну розподілено науково-технічну тематику та гуманітарні аспекти.

Детальніше >

Переглядів: 19168