← Література з питань медицини (за листопад 2018 р.)
< Попередня книга

Бібліографія

Порушення випорожнень у дітей: закрепи та енкопрез : навчальний посібник / Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П. Л. Шупика ; за ред. Василь Федорович Рибальченко, В'ячеслав Володимирович Бережний, Віктор Сергійович Конопліцький, Петро Степанович Русак. – Київ : Друкарня "Рута", 2018. – 547 с. : іл.

Анотація

Висвітлено основні чинники закрепів та нетримання калу в дітей різних вікових груп, які зазвичай порушують якість життя як самої дитини, так і її сім’ї. Наведено як соматичні, так і хірургічні чинники закрепів та нетримання калу. Представлено методи обстеження хворих з урахуванням інформативності та безпечності у дітей різних вікових груп, алгоритми діагностики та лікування, консервативні методи лікування як закрепів, так і нетримання калу, а також методи лікування агангліозу, доліхосигми та доліхоколона. Окремий розділ присвячено лікувальній фізкультурі як складовій комплексного консервативного та післяопераційного відновного лікування. Вперше висвітлено питання щодо комфорту випорожнень.

Видання розраховане на дитячих хірургів, хірургів загального профілю, сімейних лікарів, гастроентерологів, педіатрів, студентів, а також на батьків.