Коли війна стає особистою: в Одесі презентують книжку латвійського письменника Юріса Улманіса

ulmanis300x-100-1.jpg

4 листопада 2023 року об 11:00 в Одеській національній науковій бібліотеці  відбудеться презентація книжки латвійського письменника, громадського діяча та волонтера Юріса Улманіса.

Її присвячено п’ятьом загиблим українським воїнам, які були друзями автора.

Це - розповідь про особистий досвід автора, яка складається з 26 коротких «епізодів». Збірка з близьких до душі роздумів, спостережень і подвигів, які оспівують незламний дух українського народу. Слова підсилено ілюстраціями Гатіса Шульца, студента магістратури Академії мистецтв Латвії.

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну латиш Юріс Улманіс займався волонтерством. Він зібрав для українського війська чимало обладнання й коштів на автівки, одяг, безпілотники, прилади нічного бачення, та особисто доставляв усе це підрозділам у зону бойових дій. Отож зблизився із захисниками та їхніми родинами, а боротьба українців стала для пана Юріса й особистою справою. 

Кажуть, що найбільше добро приходить не тоді, коли ти думаєш лише про тих, хто бореться та потребує, а коли ти сам починаєш відчувати біль, який відчувають інші, і, отже, простягаєш руку, щоб допомогти. В Україні та Латвії я відчув допомогу та підтримку стількох добрих і турботливих людей, що я був цим натхненний і хотів розповісти іншим про те, що я бачив та пережив під час цієї жахливої війни в Україні, – каже Юріс Улманіс.

Учасники презентації: 

  • Юріс Улманіс – письменник, автор книжки «Коли війна стає особистою»; 
  • Атіс Клімович – військовий журналіст, волонтер; 
  • Аргіта Даудзе – Надзвичайний та Повноважний посол Латвії в Україні (2011–2015);
  • Костянтин Ржепишевський – керівник Громадської організації "ОДЕСЬКИЙ ДИПЛОМАТИЧНИЙ КЛУБ";
  • Олег Веретенников - Почесний консул Латвії в Одесі;
  • Ірина Бірюкова - генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки;
  • Катріна Кукаїне - директор Департаменту розвитку Національної бібліотеки Латвії;
  • Вейко Сполітіс – колишній депутат Сейму Латвії, волонтер, політолог, викладач Латвійського університету;
  • Ласма Саліюма – волонтер.

Українською мовою видання переклала Валентина Силава за сприяння письменника Віктора Мельника. Раніше книжку вже презентували мовою оригіналу – латиською. 

Про автора 

Юріс Улманіс – офіцер добровольчої Латвійської національної гвардії. Із 2015 року їздить Україною з гуманітарною допомогою сім’ям загиблих бійців, а з весни 2022 року привіз бійцям на передову обладнання на тисячі доларів. Юріс Улманіс – лауреат “Ордена Трьох зірок” –  вищої національної нагороди Латвії, яку вручає президент Латвійської Республіки за заслуги у громадській, культурній, науковій,спортивній та господарській діяльності. Юріс Улманіс раніше написав три книжки – дві про альпінізм та одну про перетин Гренландії на лижах. Торік навесні він зійшов на вершину гори Еверест, підняв там прапори Латвії та України. Він завершив “Сім вершин” – сходження на найвищу гору кожного з континентів.

Де: Одеська національна наукова бібліотека (2-й поверх, Музей книги)
Коли: 11:00,  4 листопада 2023 року
Вхід вільний. 

У разі повітряної тривоги, з метою вашого убезпечення під час відвідування бібліотеки, бібліотекарі зорієнтують вас і допоможуть дістатися укриття.

***

Читайте також: 

Коли війна стає особистою: презентація книжки латвійського письменника Юріса УлманісаСтворено: 03.11.2023
Оновлено: 07.11.2023
Переглядів: 825
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.