Коли війна стає особистою: презентація книжки латвійського письменника Юріса Улманіса

4 листопада 2023 року в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Почесного консула Латвії в Одесі Олега Веретенникова та ГО «Одеський дипломатичний клуб» відбулася зустріч з письменником, громадським діячем та волонтером Юрісом Албертсом Улманісом. Пан Юріс презентував свою книгу «Коли війна стає особистою».

ulmanis300x-100-1.jpg

Юріс Улманіс народився і виріс у США. У 1993 році переїхав до Латвії. Війна в Україні стала для нього особистою трагедією, яку він переживає разом із українським народом. Ще з 2015 року пан Юріс неодноразово приїздив до України з гуманітарною допомогою, щоб підтримати сім’ї загиблих воїнів. На сьогодні ним уже зібрано тисячі євро для підтримки українських військових.

Зустріч відкрила генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова. Вона підкреслила значення події. «Важливо знати, як сьогодні Латвія - країна з великим серцем - підтримує нас різноманітними способами, відчуваючи наш біль, допомагаючи захищати нашу незалежність і територіальну цілісність». Ірина Бірюкова подякувала від імені колективу ОННБ справжнім друзям України, які добрими справами допомагають нам у важкі часи, бібліотеки  ж нині стають мостом стійкої комунікації.

398704098_10224458890236837_4710110091231506143_n.jpg 

Аргіта Даудзе,  Надзвичайний та Повноважний посол Латвії в Україні (2011–2015), у своєму виступі підкреслила, що Латвія послідовно підтримує Україну у її боротьбі за свободу та незалежність. Протягом усієї війни країни Балтії перебувають на чільних позиціях рейтингів країн з найбільшою підтримкою України.

3.jpg

Катріна Кукаїне, директор Департаменту розвитку Національної бібліотеки Латвії, під час прямого включення поділилась тим, як бібліотекарі Латвії намагаються допомогти українським колегам у сфері збереження культурної спадщини. «Я пишаюсь тим, що саме книга зібрала нас разом, адже книга завжди була силою», –   сказала пані Катріна.

4.jpg

У презентації книги Юріса Улманіса «Коли війна стає особистою» взяли участь: Вейко Сполітіс, колишній депутат Сейму Латвії, волонтер, політолог, викладач Латвійського університету, та Атіс Клімович,  військовий журналіст, волонтер.

5.jpg 6.jpg 7.jpg

Книга  –  це збірка з близьких до душі роздумів та спостережень, які оспівують незламний дух українського народу. Вона складається з 26 коротких епізодів, присвячених п’ятьом загиблим друзям. Пан Юріс поділився почуттями, якими наповнилася його душа, коли він в одному з військових підрозділів зустрів батька й сина, які воюють пліч-о-пліч. Він спробував передати їх непохитну позицію й надію на перемогу.

Автор розповідає, як змінилося його уявлення про Україну: якщо раніше першим, що спадало на думку при згадці, були безкраї поля соняшнику та пшениці, то зараз на сході країни через кожні сто метрів на узбіччях доріг стоять знаки «СТОП — міни!». А це означає, що українцям буде небезпечно ходити по своїй землі й після війни.

У книзі Юріса Улманіса  чимало цікавих думок та історій, та чи не найважливіша з них про те, як у Латвії піднялася хвиля благодійної допомоги українцям. «Бо їхня війна, — як наголошує автор, — це і наша війна».

Видання ілюстрував Гатіс Шульц, студент магістратури Академії мистецтв Латвії.

Розповідь про книгу супроводжувалася цікавими світлинами, що демонструвалися аудиторії на великому екрані й відображали найважливіші моменти пережитого й побаченого автором.

1.jpg

8.jpg 9.jpg 10.jpg

Окрім розповіді про роботу над книгою, учасники презентації почули захопливу історію про подорожі пана Юріса, зокрема про його сходження в травні цього року на Еверест — найвищу вершину світу, де він підняв прапори Латвії та України.

Присутні на презентації мали змогу поспілкуватися з паном Юрісом та отримати книжку з автографом автора. 

11.jpg 12.jpg 13.jpg
14.jpg 15.jpg

Після презентації гості з Латвії залишили на згадку про свій візит запис у Книзі почесних гостей бібліотеки і подарували примірники книги для інших бібліотек України.

17.jpg 18.jpg
20.jpg

Читайте також:

Для справжніх друзів України війна стає особистою // Громадсько-політична газета "СЛОВО". – 2023. – 14 листопада.

Створено: 06.11.2023
Оновлено: 07.11.2023
Переглядів: 616
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.