Презентація нової книжки В’ячеслава Кушніра. Анонс

kushnir300x-100.jpg

22 листопада 2023 р. о 12.00 у відділі рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки відбудеться презентація нової книжки доктора історичних наук, професора, декана факультету історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова, голови правління Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника освіти України В’ячеслава Григоровича Кушніра під назвою «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ» (Одеса, 2023). Видання приcвячене 100-річчю створення Одеської комісії краєзнавства при Всеукраїнській академії наук (1923).

f-1.jpg

Нове видання є вагомим внеском у популяризацію краєзнавчих та народознавчих досліджень, якими В’ячеслав Кушнір почав займатися ще в часи свого студентства і які продовжує впродовж понад 40 років як науковець. Здебільшого це матеріали про маловивчені сторінки історії та культури Одещини, про українців Північної Добруджі, співпрацю з науковцями Румунії та авторські оцінки сучасних суспільних подій. Автор книжки  основною метою репрезентованих матеріалів визначає «пізнання історії і культури свого краю, усвідомлення важливості матеріальної й духовної спадщини як складової національної культури, основи української ідентичності. Це ще й мотивація до активізації пошукової роботи місцевих краєзнавців».

f-2.jpg

Презентована книжка побачила світ завдяки натхненній співпраці В’ячеслава Кушніра з Одеською національною науковою бібліотекою. Це вже традиційна форма підготовки подібних збірників, які практикує наукова бібліотека спільно зі своїми партнерами - науковцями, освітянами, мистецтвознавцями, і які користуються високим попитом серед наукової спільноти та широкого загалу читачів. Генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова у передмові до видання зазначила, що воно «стало для фахової команди Одеської національної наукової бібліотеки особливо цінним з огляду на відповідність завданням і контексту краєзнавчої роботи книгозбірні. Впорядкувавши за тематикою та хронологією раніше розпорошені по різних джерелах матеріали, додавши бібліографічну складову – перелік вибраних публікацій автора, ми пропонуємо широкій читацькій аудиторії результат спільного проєкту, який є одним із дієвих способів поширення краєзнавчої інформації».

Презентація відбудеться:

22 листопада 2023 р. о 12.00

Відділ рідкісних видань та рукописів ОННБ

(2-й поверх головного корпусу, вул. Пастера, 13)

Створено: 20.11.2023
Переглядів: 1557
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.