Презентація книжок: Олена Грицюк «Чернігів-2022. Війна цивільними очима» (2023) та Ірина Потапенко «Підвальні хроніки» (2023)

foto-01.jpg

12 вересня в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася презентація новинок харківського видавництва «Ранок»: «Чернігів-2022. Війна цивільними очима» архітекторки з Чернігова Олени Грицюк  та  «Підвальні хроніки» одеської художниці Ірини Потапенко.

foto-02.jpg

 Під час вітального слова Ірина Бірюкова, директор ОННБ  підкреслила: «Сьогодні  наша зустріч – це нагода подякувати нашим книговидавцям і авторам за те, що вони незважаючи на загрози й небезпеку, продовжують свою справу: з’являються книжкові новинки, які розповідають про війну, допомагають читачам усвідомлювати та переосмислювати власний досвід… Сьогодні, певною мірою, книга є і зброєю, і захистом, а хороша книга – ще й способом підвищити нашу стійкість. Тому в цей період повномасштабного російського вторгнення ми радо зустрічаємо кожну нову книжку, які сьогодні презентують українські незламні видавництва.»

foto-03.jpg

Ганна Булгакова, головний редактор департаменту дитячої літератури видавництва «Ранок», подякувала Одеській національній науковій бібліотеці за організацію та проведення презентації . «Це дуже цінно, у такі складні часи знаходити можливість чути, знаходити можливість спілкуватися з новими українськими авторами, знайомитися з їхнім творчим доробком... На превеликий жаль, війна є реальністю українців і можливість засвідчити її є важливою і для нашого майбутнього, і для нашого сьогодення».

foto-04.jpg

Авторка «Підвальних хронік» художниця Ірина Потапенко розповіла присутнім про те, як народилась її книжка  «Коли почалася війна, і все це в таких страшних образах, мені потрібно було якось висловитися, і я почала малювати… Я  як ілюстратор відчувала події дуже сильно, через те й «незвичні» кольори –  фіолетові, рожеві, пурпурні – вони передають внутрішній стан. Вони навіть якісь фантастичні. Можливо, це сприймання, що такого не може бути. Бо не можна уявити, що у ХХІ столітті гинуть люди!..».

foto-05.jpg

Зворушливою і відвертою була розповідь Олени  Грицюк про драматичні й трагічні події перших місяців російського вторгнення, що пережила авторка у блокадному Чернігові, які й лягли в основу  її книжки: «З першого дня війни в Чернігові майже не було сонячних днів, як передчуття того, що на нас  насувається щось темне…  І тому тексти у книжці  ніби проступають на чорному тлі графіки, вона співпадала з тим настроєм, який панував під час блокади… У  блокаді життя стало крихким від ворожої зброї,  браку води, їжі, тепла, зв’язку, енергії. Я бачила, як наші жінки були виснажені. Їм треба було просто фізично  й морально відновитися. Хтось починав малювати, хтось читав книжки, хтось брався допомагати дітям, хтось організовував побут, намагаючись бути корисним…»

foto-06.jpg foto-07.jpg foto-08.jpg

В обговоренні  нових видань взяли участь: Валентин Довгочуб, доктор філософії, військовослужбовець ЗСУ; Тетяна Овчаренко, кандидат культурології, доцент кафедри культурології та філософії культури гуманітарного факультету Національного університету «Одеська політехніка»; Тетяна Ананченко, культуролог, член НСЖУ.

foto-09.jpg foto-10.jpg

Своїми враженнями і думками щодо презентованих видань також ділилися присутні на заході  бібліотекарі одеських бібліотек, студенти  Національного університету «Одеська політехніка» та Одеського державного університету внутрішніх справ.

Створено: 15.09.2023
Переглядів: 1044
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.