Підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Культура історичної пам’яті в Україні: наукові, культурні та освітні аспекти»

00.jpg

23-24 серпня 2023 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Культура історичної пам’яті в Україні: наукові, культурні та освітні аспекти», яка є складовою кроссекторального проєкту «Україна: Історія. Культура. Ідентичність» і була присвячена Дню Незалежності України.

Конференція організована під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України Одеською національною науковою бібліотекою у співпраці з Державною архівної службою України, Одеським обласним відділенням Національної спілки краєзнавців України, Факультетом історії та  філософії ОНУ імені І.І. Мечникова.

Сприяння в організації та проведенні конференції надали також партнери  книгозбірні ー керівництво та провідні фахівці Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, Одеського обласного центру української культури, ВГО «Українська бібліотечна асоціація», ГО «Одеське етнологічне товариство», Ради представників національно-культурних товариств Одеської області, ГО «Міжнародний центр по роботі з українцями за кордоном», ВГО «Бібліополіс».

Конференція стала дієвим науково-комунікативним заходом, який поєднав представників державної влади, науковців, викладачів, представників громадських організацій, креативних індустрій, фахівців провідних бібліотек, архівів, музеїв з  України: зокрема з міст Києва, Одеси, Дніпра, Івано-Франківська, Ізмаїлу, Кропивницького, Кривого Рогу, Луцька, Миколаєва, Харкова,  Хмельницького, Бережани (Тернопільська область), Тростянця (Сумська область) та ін.

Впродовж двох днів роботи було заслухано близько 50 доповідей, які стосувались актуальних питань збереження історико-культурної спадщини і формування культури історичної пам'яті у суспільстві. Успішно пройшла секція, присвячена краєзнавчим та історико-біографічним дослідженням. Низка доповідей висвітлювала досвід та стратегії роботи інституцій культури, науки, освіти як осередків та репрезентантів історичної пам'яті. Учасники ділились корисними практиками дослідження та промоції історико-культурної спадщини. Широка тематика виступів була представлена на секції «Історична пам’ять і культурний простір: теоретично-методологічний вимір». З цікавістю аудиторія зустріла доповіді, виголошені на секції «Пам'ять та комеморативні практики в локальному публічному просторі».

Актуальність ключових питань, насиченість програми конференції, фаховість, компетентність та широка географія її учасників сприяли багатосторонньому професійному спілкуванню та плідному обміну думками, досвідом, інноваційними практиками збереження, дослідження, захисту і промоції кращих надбань історико-культурної спадщини України та формування культури історичної пам’яті.

За результатами роботи конференції планується видати збірку матеріалів – тез доповідей.

Дякуємо співорганізаторам та партнерам за можливість і радість спілкування однодумців!

Дякуємо всім учасникам за плідну роботу, цікаві й змістовні доповіді, конструктивні дискусії та жваві обговорення!

Бажаємо подальших успіхів, натхнення, миру і перемоги!


Створено: 26.08.2023
Оновлено: 28.08.2023
Переглядів: 1480
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.