Лекція доктора історичних наук Олександра Музичка «День героїв України: історія та сенс величного свята»

foto-1.jpg

24 травня 2023 року о 15.30 в Одеській національній науковій бібліотеці, до свята Дня Героїв України, яке відзначається щорічно 23 травня, доктор історичних наук Олександр Музичко прочитав лекцію «День героїв України: історія та сенс величного свята».

Саме 23 травня має важливий історичний контекст для відзначення сучасних титанів духу та героїв минулих епох. 23 травня 1938 р. комуністи вбили полковника армії УНР, державного, військового і політичного діяча, одного з головних ідеологів українського націоналізму Євгена Коновальця. Зважаючи на цю трагічну подію, у 1941 р. Другий великий збір ОУН постановив щороку 23 травня відзначати День Героїв. Це було обумовлено як загибеллю Євгена Коновальця, так і смертю інших видатних українців – Миколи Міхновського та Симона Петлюри, які також пішли з життя у травні.

Свято покликане вшанувати героїчний дух українців минулих поколінь: лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН, а нині – й вояків ЗСУ, які щодня боронять нашу державу в російсько-українській війні. Імена тисяч українських відомих і невідомих воїнів закарбовані на скрижалях української історії. Це свято є символом непоборності української нації та її жаги до вільного життя на рідній землі.

foto-2.jpg

Олександр Музичко окреслив основні віхи формування традицій свята. Зокрема, приділив увагу вшануванню полеглих під станцією Крути, розстріляних під Базаром, закатованих героїв УВО та ОУН (О. Басараб, В. Біласа, Д. Данилишина та ін). Лектор також звернув увагу слухачів на нові сенси, які свято набуває в контексті російсько-української війни, та на необхідність затвердження свята на державному рівні.

foto-3.jpg

Лекція супроводжувалася тематичною книжковою виставкою, підготовленою фахівцями відділу краєзнавства ОННБ. Пропонуємо до уваги користувачів деякі тематичні видання:

Список рекомендованої літератури

Створено: 29.05.2023
Переглядів: 552
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.