Про відзначення Дня Європи 9 травня

foto-2.jpg

Володимир Зеленський повідомив про це у спеціальному зверненні, а указ №266/2023 був оприлюднений на сайті Офісу президента.

«Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи – для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи. Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку відзавтра 9 травня ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, яка наближає мир», – заявив Зеленський.

Зеленський повідомив про подання до Верховної Ради законопроєкту, який пропонує встановити 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Він додав, що Україна пам'ятає про внесок українського народу у перемогу над нацизмом та не допустить фальсифікацій та заперечень внеску багатьох країн і народів у цю Перемогу.

«Як тоді ми разом знищували зло, так і зараз ми разом знищуємо аналогічне зло. На жаль, зло повернулося. Хоч агресор тепер інший, у нього та сама мета – поневолення або знищення. І як тоді ми спиралися на спільну силу вільних народів, так і зараз ми бʼємося проти зла разом із вільним світом, разом із вільною Європою. І ми переможемо! Буде день нашої перемоги – День перемоги України», – заявив президент.

foto-3.jpg

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що Україна приєднається до ключових програм ЄС.

«Ми включаємо Україну до низки ключових програм ЄС. Україна приєднується зараз чи пізніше того року до програми єдиного ринку, ми щойно підписали це, програму у сфері юстиції, цивільної. Це означає більше підтримки для малого бізнесу в рамках єдиного ринку в Україні. Крім того, ЄС до середини року відкриє у Києві Офіс програми "Горизонт Європа" (Horizon Europe), який просуватиме можливості фінансування ЄС, пропонуватиме технічну підтримку українським дослідникам і новаторам та зміцнюватиме зв'язки між українськими та європейськими установами», – сказала вона у Києві на спільній з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем пресконференції.

foto-4.jpg

Пропонуємо перелік декількох програм та проєктів, які ЄС реалізує в Україні: 

Створено: 08.05.2023
Переглядів: 629
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.