До Дня Соборності України. Анонс

foto-00.jpg

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності - доленосний день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, який задекларував об’єднання українських земель в одній державі та продемонстрував соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення на початку ХХ сторіччя, вкрай важливою і актуальною вона є сьогодні, у часи боротьби проти російської навали за нашу свободу, волю, незалежність.

До Дня Соборності України 17 січня 2023 року Одеська національна наукова бібліотека пропонує цикл заходів:

- лекція «Соборність України як найвища цінність українського війська:історія та сучасність». Лектор - Олександр Музичко, доктор історичних наук, професор кафедри історії України ОНУ ім. І.І.Мечникова;

foto-01.png

- презентація книжкової виставки «День Соборності України – символ національного єднання». Розділи виставки висвітлюють сторінки історії українського державотворення і напрацювання вітчизняної історіографії в дослідженні перебігу революційних подій в Україні 1917-1921 рр., зокрема значення Акту соборності 22 січня 1919 р. й основні тенденцій його вивчення.

foto-02.png

Основну частину експозиції складають дослідження, фундаментальні праці Національної академії наук України, монографії провідних українських вчених, присвячених темі Соборності. Особливе місце посідають збірки документів, мемуарів, спогадів, епістолярії видатних українських державотворців, які доклали багато зусиль на вівтар державності і соборності України.

Заходи відбудуться 17 січня 2023 року о 16.00 у довідково-інформаційному відділі ОННБ (вул. Пастера, 13) та як онлайн-трансляція на офіційній сторінці ОННБ у Facebook.

Створено: 15.01.2023
Оновлено: 17.01.2023
Переглядів: 852
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.