Передача ОННБ скульптури «Григорій Сковорода» та творча зустріч з її автором Олександром Князиком

1-n.jpg

2 грудня 2022 року у залі наукових працівників ОННБ відбулася урочиста подія – передача бібліотеці скульптури «Григорій Сковорода» та творча зустріч з її автором Олександром Князиком, скульптором, заслуженим художником України.

Дерев’яна скульптура сучасного майстра органічно доповнила скульптурні зображення відомих митців давнини – Гете, Шекспіра, Данте, Вольтера, що прикрашають у залі унікальну книжкову шафу з цінних порід дерева. Дуже символічно, що все так поєдналося в наші дні.

2-3.jpg
Ірина, Бірюкова, Володимир Геник (ведучий заходу), Олександр Князик

Ірина Олександрівна Бірюкова, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України, у своєму вітальному слові підкреслила, що 300-річний ювілей видатного українського філософа, педагога, поета, композитора, музиканта Григорія Савича Сковороди цьогоріч широко відзначається і на державному рівні, і на міжнародному – Міністерство культури та інформаційної політики України дієво сприяло тому, що дата ювілею відомого українця увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022 року.

«Григорій Сковорода  був всебічно обдарованою людиною – знавцем античності й середньовіччя, володів багатьма мовами. У його творах знайшли своє осмислення як фундаментальні основи і цінності буття, так і світогляд, жива душа українського народу. Головний посил Сковороди про споріднену працю – саме в таких проявах підтримки, розуміння, спільноціннісного сприйняття. – сьогодні унаочнився в найстарішій публічній книгозбірні України.

Ми дякуємо Майстру за жест щирої творчої підтримки, що сповнив всіх нас новими емоціями і силами!» - завершила виступ І.О. Бірюкова.

3-9.jpg
Генеральний директор ОННБ І.О. Бірюкова

Олександр Веніамінович Князик, автор презентованої скульптури, сказав, що його завжди цікавили філософи, які несли у народ свою мудрість. Григорій Сковорода – це людина свого часу, а це був час енциклопедистів, коли в Європі з’явились такі гіганти думки, як, скажімо, Вольтер. Сковорода людина такого ж масштабу. Він ніс людям те слово, якого їм не вистачало. «Для мене як художника було дуже важливо, що це людина з народу. А ще, працюючи над скульптурою, я зрозумів, що питання часу і питання впізнаваності цього персонажу пов’язані з тим періодом, коли живопис був близьким до ікони, але зображав живих людей. І в цій стилістиці парсуни я робив скульптуру, щоб відобразити народний характер», – наголосив О. Князик.

4-3.jpg
Заслужений художник України О.В. Князик

На заході були присутні науковці, викладачі, художники, мистецтвознавці, відомі журналісти, представники ЗМІ. Постать Григорія Сковороди та його художній образ, що створив талановитий Майстер, нікого не залишили байдужими. Йшлося про те, що Григорій Сковорода зараз дуже актуальний, його спадок – для тих, хто намагається пізнати глибинне, вічне, те, що робить людину безсмертною. Дерево, що стало скульптурою, набуває нового життя. В роботі скульптора є витонченість, що надихає, відповідає самозаглибленості особистості Сковороди, який одного разу промовив: «Пізнай самого себе – щоб пізнати все суще». Скульптура заслуженого художника України Олександра Князика переконливо передає образ великого мислителя, просвітителя й гуманіста, який на багато років випередив свій час.

5-1-3.jpg 6-6-1.jpg

Ярослава Різникова, заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, лауреат Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних  пісень»

Дмитро Величко, декан художньо-графічного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету
імені К.Д. Ушинського, заслужений діяч мистецтв України

7-7-1.jpg 8-1-1.jpg

Ольга Тарасенко, доктор мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України

Світлана Крижевська, художник, викладач, член Національної спілки художників України

9-3_n.jpg 10-0.jpg 11-2_n.jpg 12-5.jpg

Анна Носенко, художник, викладач, кандидат мистецтвознавства

Олена Яворська, провідний фахівець Одеського літературного музею

Олег Суслов, журналіст, головний редактор газети «Вечерняя Одесса»

Галина Владимирська, журналіст, викладач

13-2.jpg

У рамках заходу було представлено книжкову виставку «Джерело духовної величі», яка складалася не тільки з творчої спадщини Г.С. Сковороди, а й з новітніх досліджень вітчизняних та зарубіжних науковців.

15-3.jpg

Дирекція ОННБ щиро подякувала Олександру Князику, учасникам зустрічі, представникам ЗМІ, своїм колегам за підготовку події, яка, попри війну, відбулася і нагадала нам ще один з афоризмів великого українця: «Життя наше – це подарунок, а дружня бесіда – це візок, що полегшує мандрівникові дорогу».

14-3.jpg 16-8.jpg
Подарунок Олександру Князику – нове довідкове видання
про ОННБ
Учасники заходу.
Фотографія на згадку

(див. з 15:00 хв.)

Створено: 06.12.2022
Оновлено: 13.12.2022
Переглядів: 1288
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.