До 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди (1722-1794), українського філософа, поета, просвітителя. Анонс

skovorodaa.png

Урочиста передача до ОННБ скульптури «Григорій Сковорода»
та творча зустріч із її автором – Олександром Князиком,
скульптором, заслуженим художником України      

2022 року на державному рівні, попри війну в Україні відзначається 300-річний ювілей видатного українського мислителя-мудреця, педагога, філософа, поета, композитора, музиканта, подвижника – Григорія Савича Сковороди.  4 листопада 2020 року Верховна Рада України  ухвалила  відповідну Постанову  «Про відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди». Міністерство культури та інформаційної політики України сприяло тому, що дата ювілею відомого українця увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022 року.

Григорій Сковорода був всебічно обдарованою людиною – знавцем античності й середньовіччя, володів багатьма мовами – латинською, старогрецькою, староєврейською, російською, польською, німецькою. В його творах знайшли своє осмислення як  фундаментальні основи  і цінності буття, так і  світогляд, жива душа українського народу. Великий філософ, просвітитель, педагог, письменник, музикант, він на багато років випередив свій час і його прониклива мудрість не втрачає свого значення і в сьогоднішні часи.

З нагоди святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди в Одеській національній науковій бібліотеці, 2 грудня 2022 року о 12.00 у залі наукових працівників (вул. Пастера, 13), відбудеться урочиста  подія – передача бібліотеці скульптури «Григорій Сковорода» та творча зустріч з її автором, Олександром Князиком, скульптором, заслуженим художником України.

Заслужений художник України О.В. Князик – митець, відомий далеко за межами країни. Одеситам відомі його численні роботи, зокрема пам’ятники Й. Дерибасу, А. Міцкевичу, Г. Маразлі, скульптури «Спартак» та «Дівчина на дельфіні», меморіальна дошка І. Ільфу тощо. Художник використовує бронзу, граніт, мармур, дерево. Скульптура українського мандрівного філософа Григорія Сковороди, яку нам дарує художник, зроблена з дерева. Матеріал в руках майстра слухняно перетворився на художній образ і переконливо передав одну з актуальних й сьогодні філософських думок Сковороди: «Пізнай самого себе – щоб пізнати все суще».

У рамках заходу  відбудеться також бібліографічний огляд  книжкової виставки «Джерело духовної величі», де представлено творчу спадщину  Григорія Сковороди, новітні дослідження вітчизняних та зарубіжних науковців, цікаві видавничі проєкти, присвячені Сковороді.

З метою убезпечення відвідувачів, у разі повітряної тривоги, бібліотекарі зорієнтують і допоможуть дістатися до укриття, розташованого  у внутрішньому дворику ОННБ за адресою: вул. Пастера, 13.

Довідки за телефоном :  718-53-39

Створено: 01.12.2022
Оновлено: 02.12.2022
Переглядів: 1460
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.