Презентація книжково-ілюстративної виставки «Золотий голос України». Анонс

00.jpg

22 вересня 2022 року о 14.00 в читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Акад. Філатова, 1) відбудеться презентація книжково-ілюстративної виставки «Золотий голос України», присвяченої 150-річчю від дня народження Соломії Крушельницької (1872-1952), оперної співачки, педагогині, музично-громадської діячки.

03.jpg

Соломія Амвросіївна Крушельницька – видатна постать в історії вітчизняної культури, ще за життя була визнана одною з найкращих співачок світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнеровська примадонна» ХХ століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Маттіа Баттістіні. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет із написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Успіхи С. Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва. Одеські гастролі співачки відбулися в сезон 1896-1897 рр. у складі італійської оперної трупи. На сцені Одеської опери пройшло 35 вистав за її участі. Місцева преса того часу залишила багато відгуків про ці гастролі.

collage.jpg

Фонди ОННБ дають можливість широко представити літературу про творчість відомої української співачки. Експонуватимуться наукові та популярні видання, а також численні статі з періодики, ілюстративні матеріали.

У заході братимуть участь майстри Одеської обласної філармонії. Звучатимуть записи голосу великої співачки.

Створено: 15.09.2022
Оновлено: 22.09.2022
Переглядів: 1282
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.