ХХІ Різдвяні читання. Анонс

Православний світ нещодавно відзначив одне з найзначніших християнських свят – Різдво Христове. Це свято наповнює серця людей щедрою Благодаттю Божою, що несе із собою мир, любов та надихає на добрі справи.

Одеська національна наукова бібліотека запрошує всіх бажаючих на традиційні ХХІ Різдвяні читання, які відбудуться 25 січня 2022 року об 11.00 у відділі рідкісних видань та рукописів.

obitaemyj-ostrov-tekstil-ruchne-tkactvo.jpg
Есфір Серпіонова «Залюднений острів», 2010.


Різдвяні читання – культурно-просвітницький проєкт бібліотеки, спрямований на гармонізацію міжконфесійних та міжнаціональних відносин, відродження духовності та культури українського народу як важливого фактора утвердження єдності та міжнаціональної злагоди в суспільстві.

Нинішні Різдвяні читання присвячено 300-річчю від дня народження двох знакових постатей української історії та культури – філософа, богослова й поета Григорія Сковороди та церковного діяча, богослова, філософа і письменника преподобного Паїсія (Величковського). Обговорюватимуться питання взаємодії науки і релігії у дослідженні світу, розбудові суспільства та їх вплив на життя і світогляд людини.

У Різдвяних читаннях візьмуть участь представники владних структур та духовенства, Одеської обласної ради миру, провідні науковці, краєзнавці, митці. Відбудеться презентація книжки Віктора Михальченка «Православная Одесса и Юг Украины: духовные персоналии. 1794-1925» та монографії Віктора Голованя «Воскресенский скит на Среднем Фонтане».

До уваги відвідувачів читань та користувачів бібліотеки:

- презентація книжково-документної виставки «Дорога, що веде до храму…»: нові видання релігійної та релігієзнавчої літератури;

- книжкова виставка «Мудрість пізнай для своєї душі….»: до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, українського філософа, богослова і поета, та преподобного Паїсія (Величковського), видатного українського церковного діяча, богослова, філософа і письменника;

- виставка мистецьких творів Есфір Серпіонової та Вероніки Мон «Благодатне сяйво Різдва Христова».


Захід відбудеться з дотриманням карантинних вимог.

Створено: 20.01.2022
Переглядів: 997
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.