НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ В УКРАЇНІ. Читай- формат не має значення.

Вже багато років людям доступні різні формати для читання.  Одним з таких форматів є електронна книга – версія книги в електронному (цифровому) вигляді. Такі книжки можна читати за допомогою комп'ютерів, мобільних телефонів чи електронних читанок.

amazon_kindle_3.jpg

Медіатека відділу міжнародних проєктів пропонує відвідувачам скористатися електронними читанками Kindle, на які завантажені класичні твори американської літератури,  науково-популярні книжки, праці з соціології, екології та історії США англійською мовою.

kindle1.jpg

Давайте розглянемо деякі особливості електронних книжок та читанок. 

Компактність, портативність

В одному фізичному носії невеликого розміру та ваги можуть утримуватися сотні книг.

Можливість швидкого пошуку потрібної частини тексту

У паперові книги не вбудовано пошуковик, єдина допомога в пошуку — зміст. В електронних читанках можна знайти потрібний абзац за десять секунд, просто вбивши пару слів у рядок пошуку.

Можливість змінювати оформлення книги

Якщо вам зручніше читати білі літери на чорному тлі, ви легко можете змінити колір у налаштуваннях. А ще розмір і тип шрифту. Загалом можна підігнати електронний формат під себе для максимально комфортного читання.

Можливість читання без додаткових джерел світла

У багатьох електронних читанок і абсолютно всіх смартфонів є підсвітка, яка дозволяє читати навіть у повній темряві. Правда, краще все ж таки залишити хоча б приглушене освітлення, щоб не зіпсувати зір.

Можливість прослухати текст твору

Електронні читанки дають більше можливостей для споживання інформації. Якщо вам ніколи заглиблюватися в читання, ви можете увімкнути функцію озвучки і перевести книгу в аудіоформат.

Гігієнічність та екологічність

Деякі люди мають алергію на книжковий пил, тому електронні формати дають їм змогу насолодитися улюбленими творами. Також, на папері залишається набагато більше бактерій, ніж на електронній читанці, яку  легко можна протерти. І, що важливо, електронна книга не вимагає витрати матеріалів (деревини), тому вона дозволяє суттєво заощаджувати натуральні ресурси.

kindle2.jpg

Створено: 15.12.2021
Оновлено: 16.12.2021
Переглядів: 1121
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.