Вечірка книголюбів в Одеській національній науковій бібліотеці

00.jpg

13 грудня в Одеській національній науковій бібліотеці «Вечіркою книголюбів» стартували заходи в рамках загальноукраїнської акції «Національний тиждень читання» ініційованої Українським інститутом книги за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Української бібліотечної асоціації, Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, громадської організації «Форум видавців», культурно-мистецької установи «Мистецький арсенал».

01.jpg

З вітальним словом до гостей звернулася Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України. Вона наголосила, що «команда Одеської національної наукової бібліотеки із задоволенням долучилася до проєкту "Національний тиждень читання", ініційованому Українським інститутом книги під егідою Міністерства культури та інформаційної політики. Нас стимулювали як висока мета нового проєкту – залучити до читання найширшу аудиторію, популяризувати книгу і читання й привернути увагу до українського книговидання та літератури, так і готовність застосовувати на практиці власні нові ідеї промоції книги і читання. Зокрема, представити широкому загалу річні здобутки роботи рубрики "ТОП-5 книжок місяця" на сайті книгозбірні, продемонструвати чудові книжкові новинки, отримані за державною програмою поповнення бібліотечних фондів, і найголовніше – зустрітися наживо на вечірці книголюбів, підготовленій у співпраці з нашими партнерами й усіма, хто любить і шанує Книгу».

02_muzikanti.jpg

Окрасою вечора стала концертна програма «Стань музикою, слово!». Твори українських композиторів-класиків Миколи Лисенка, Бориса Лятошинського, Василя Барвінського, Лева Ревуцького, Миколи Скорика та інших звучали у виконанні студентів та аспірантів ОНМА ім. А.В. Нежданової: Євгена Поліщука (гобой), Олександри Грінченко (фортепіано), Катерини Коршомної (скрипка); курс Ольги Щербакової – кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри камерного ансамблю ОНМА імені А.В. Нежданової, голови Одеського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки.

03_sherbakova.jpg

Ольга Щербакова висловила думку про взаємозв'язки літератури і музики та їхній синтез, зокрема у передачі музикантом задуму, емоцій і почуттів автора чи композитора музичного твору.

04_babushak.jpg 05.jpg

Незабутні враження справили авторські читання від Віталії Бабущак – письменниці, сценариста, режисера документального кіно і телебачення. Молода поетеса прочитала гостям свої натхненні та щирі твори й розповіла присутнім про свої улюблені книжки, що допомогли їй зробити важливі кроки у творчості.

На гостей чекали й цікаві інтерактиви.

Під час дискусії «Моя улюблена книжка» відвідувачі розповідали про свої улюблені книжки або книжку, що справила найяскравіше враження, окремі твори класичної та новітньої літератури, що сприяли особистісному росту та досягненню життєвих успіхів тощо.

06.jpg 07.jpg

Власними думками про літературні пріоритети поділився краєзнавець і екскурсовод Антон Гриськов; свої улюблені книжки радила прочитати кореспондент ТРК «Град» Юлія Рябова та інші.

08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg

Гості також охоче імпровізували під час літературної гри «фанфік» на основі поезій Віталії Бабущак.

12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg

Під час заходу відбулася презентація та перегляд книжкових виставок: «Книжковий БУМ!: лови новинку 2020-2021!» – найкращі видання української та світової літератури, отримані за державною програмою поповнення бібліотечних фондів, та «Знайди свою книжку!» – найпопулярніші видання, що увійшли до щомісячної рубрики від книголюбів ОННБ «Топ-5 книжок місяця» у 2021 році. Для багатьох це була чудова нагода ознайомитися з новинками вітчизняного книговидання і обмінятися думками щодо окремих видань.

16.jpg 17.jpg 18.jpg

Основним слоганом «Національного тижня читання» є вислів «Знайди свою книжку», зокрема, в бібліотеці! Нагадуємо: акція триває до 18 грудня, а книжка чекає на свого читача щодня впродовж року!!!

"Національний тиждень Читання в Одесі" [сюжет у новинах] //Думская. -2021. - 14 груд.
початок з 6.23хв.-7.43хв.

#Media_акцент. ЯК ЗРОБИТИ ЧИТАННЯ ПОПУЛЯРНИМ? // Телекомпания Медіа-Інформ

"Національний тиждень читання" [сюжет у новинах] //Телерадиокомпания «ГРАД». -2021.- 16 груд. початок з 20.36хв.-24.04хв.


Національний тиждень читання: знайди свою книгу [Спеціальний репортаж] //Думская ТВ.

Створено: 15.12.2021
Оновлено: 22.12.2021
Переглядів: 1094
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.