«Історія першого сторіччя (1920-2020)…» Презентація видання


20 травня 2021 р. у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулася презентація науково-популярного видання «Історія першого сторіччя (1920-2020): Фаховий коледж зв’язку та інформатизації Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку».

oblozhka.jpgФаховий коледж зв'язку та інформатизації Державного університету інтелектуальних технологій і зв'язку. Історія першого сторіччя (1920-2020) / упоряд.: Ю. О. Горлінська, О. П. Делі, А. В. Іванченко, С. Ю. Петрусенко, Я. М. Ченцов ; редкол.: І. О. Бірюкова (голова), Л. В. Арюпіна, О. М. Бєльницька, Є. В. Бережок ; ред. Т. П. Ананченко ; Одес. нац. наук. б-ка, Відокремл. структур. підрозділ "Фах. коледж зв'язку та інформатизації Держ. ун-ту інтелект. технологій і зв'язку". - Одеса : ОО КП "Видавництво "Чорномор'я", 2021. - 240 с. : іл. 

Книга присвячена історії Одеського фахового коледжу зв’язку та інформатизації Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку та є результатом спільної ініціативи директора навчального закладу С.Ю. Петрусенка та генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки І.О. Бірюкової, яка очолила пошукову та творчу групу фахівців бібліотеки з підготовки видання.

Під час роботи було залучено унікальні фонди Одеської національної наукової бібліотеки, матеріали Державного архіву Одеської області та коледжу, вперше було зібрано, опрацьовано та опубліковано значний пласт історичного, біографічного та ілюстративного матеріалу з історії становлення та розвитку цього навчального закладу.

imgp0887.jpg imgp0973-s-yu-petrusenko.jpg imgp0929-gorlinska-o-yu.jpg

На світлинах: І. Бірюкова, С. Петрусенко, О. Горлінська

Відкриваючи засідання, генеральний директор Одеської національної бібліотеки І.О. Бірюкова привітала педагогічний колектив, студентів і випускників коледжу з такою визначною датою та виходом з друку першого літописання цього навчального закладу.

Директор Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж зв’язку та інформатизації Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку» С.Ю. Петрусенко наголосив на важливій ролі коледжу, який у часи науково-технічного прогресу забезпечує майбутніх фахівців знаннями, уміннями та навичками з інформаційних технологій, комп’ютерних наук та телекомунікацій, проте за вікову історію коледж не мав свого належного літопису. Завдяки зусиллям фахівців двох колективів на світ з’явилося це унікальне видання, яке розповість про історію учбового закладу, про сучасний науковий, освітній і виховний процес у коледжі, познайомить з тими, хто творить його сьогодення та майбутнє.

Заступник директора з навчальної роботи О.Ю. Горлінська зауважила, що за столітню історію коледж пережив різні часи: змінювалися спеціальності та напрями підготовки фахівців, на життя закладу вплинули війна та соціальні катаклізми, але колективу навчального закладу вдалося зберегти його високу репутацію.

imgp0954-t-p-ananchenko.jpg imgp0930-1.jpg imgp0961-v-j-augustinyak.jpg

Зліва направо: Т. Ананченко, О. Делі, В. Аугустиняк

З привітаннями сторічного ювілею виступили один з упорядників, співробітник Одеської національної наукової бібліотеки О.П. Делі, редактор видання, культуролог, член Національної спілки журналістів, лауреат премії ім. Костянтина Паустовського Т.П. Ананченко, випускник електротехнікуму зв’язку 1956 року, член спілки журналістів України В.Й. Аугустиняк.

До презентації фахівцями бібліотеки була підготовлена книжкова виставка з історії розвитку електротехнічної освіти в Одесі та коледжу.

Сторічна історія Одеського фахового коледжу зв’язку та інформатизації Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку, який досі не мав свого належного літопису, тепер стане доступною читачам та дослідникам розвитку поштово-телеграфної та електротехнічної освіти Півдня України та займе належне місце на полиці Одеської національної наукової бібліотеки та інших книгозбірень України.

ЗМІ ПРО ПОДІЮ

Котова М. Путь длиной в век: в Одессе презентовали книгу об истории Профессионального колледжа связи и информатизации // Одесская жизнь. – 2021. – 20 трав.

Презентація науково-популярного видання «Історія першого сторіччя (1920-2020): Фаховий коледж зв’язку та інформатизації Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку» // Контекст Причерноморье. – 2021. –  15 трав. 

Створено: 02.06.2021
Оновлено: 08.06.2021
Переглядів: 254
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.