До Дня українського добровольця. Книжкова виставка

foto-1-1.jpg

З 14 по 22 березня 2021 р. до Дня українського добровольця у довідково-інформаційному відділі ОННБ експонується книжково-ілюстративна виставка «Доброволець – це поклик серця».

17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла постанову № 1822 «Про встановлення Дня українського добровольця», який відзначається щорічно 14 березня.

foto-3.jpg

День добровольцяце свято справжніх патріотів. Людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для нашої країни час стали на захист її суверенітету і територіальної цілісності.

Експозиція включає матеріали, які прославляють звитягу та героїзм захисників Вітчизни. Мета виставки – сприяти подальшому зміцненню патріотичного духу громадян України, популяризувати подвиг захисників України, підвищувати увагу суспільства до учасників добровольчих формувань та підтримувати ініціативи громадськості у цьому напряму. Виставка розрахована на широке коло користувачів і супроводжуватиметься бібліографічними оглядами представленої літератури.

photo_2020-10-15_22-25-05-1.jpg voluntary_ukrainian_corps_duk.jpg

У рамках заходу відбулася презентація виставки «Доброволець – це поклик серця», яка присвячена учасникам АТО. Саме 14 березня 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону. Залишалася віра у краще майбутнє і бажання захищати суверенітет,свободу і цілісність нашої держави. Наші захисники виконали свій обов’язок, не зрадили присязі українському народові.

Сьогодні більшість добровольців продовжують захищати рідний край від загарбників. Своєю самовідданою службою і героїчними вчинками вони доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Батьківщину віддати своє життя.

foto-5.jpgБесідою біля книжково – ілюстративної виставки «14 березня - День українського добровольця», де розміщені книги із нових надходжень: «Аеропорт» Сергія Лойко, «Приватний щоденник» Марії Матіос, «Катастрофа і тріумф. Історії українських героїв» Марії Семенченко, «Я - свідок. Записки з окупованого Луганська» Валентина Торби та переглядом тематичного відеоматеріалу «Добровольці АТО», бібліотекарі Одеської національної наукової бібліотеки розпочали обговорення таких питань: хто такі добровольці, їх діяльність та як стати добровольцем. 
140233505_1628092284036919_180753323495114621_o-1.jpg
Згадали наших загиблих земляків-добровольців у зоні АТО: Сироту Олександра та Гульченка Романа

Аеропорт : головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали : роман : пер. с рус. / Сергій Лойко; пер. О. Гончар. – нова допов. ред. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 373 с.

foto-7.jpg

«Головна книга про війну, якої не мало бути та про героїв, які хотіли жити, але помирали», – так Сергій Лойко написав про свій роман у передмові. «Аеропорт» – це книга для людей, які готові до правди, які не закривають очі на реальність і знають, що війна – це не «десь там далеко». Війна поруч. Про смерті та втрати, про зради та дружбу, про біль та ненависть, злість і любов, про події, які ділять життя на до та після. А ще про те, де брехня, а де правда на цій війні.

Книгу видали в 2015 році одразу двома мовами – українською та російською, а згодом Сергій Лойко вніс доповнення і книгу перевидали під назвою «Аеропорт. Нова редакція». Роман оснований на реальних подіях, але всі дійові особи (а їх багато) вигадані. 242 дні Донецький аеропорт обороняли сміливі військові та відважні добровольці, яких називають «кіборгами». П’ять діб боїв описує у романі Сергій Лойко, а також частково події до цього та після.

Не просто читати такі книги, бо вони про страшну реальність, про жорстоке сьогодення, про смерті найкращих людей (а на війні саме такі й гинуть) та про тих, хто залишився живим.

«– А як ти хотів, Стьопа? Щоб війна й щоб усі живі? 

– Я не хотів війни.»

«Аеропорт» – це роман-сповідь, це крик, що виривається у людини від розпачу та від болі.

Veni, vidi, scripsi: Війна. Життя de Facto : [антологія : 10 худож. репортажів за результатами 4-го всеукр. конкурсу "Самовидець"] / ред. Дмитро Козак; гол. ред. Юлія Олійник; вступ. сл. Олеся Яремчук. – Київ: Темпора, 2016. – 261 с.

foto-8.jpg
До альманаху «Veni. Vidi. Scripsi. Війна. Життя de facto» увійшли тексти за результатами IV конкурсу художнього репортажу «Самовидець» ім. Майка Йогансена. Ці репортажі – це спроба розібратися у тому, як виглядає життя de facto у часи, коли країна перебуває у стані неоголошеної війни, коли маємо анексовані території, а реальний та задекларований стан справ дійсно відрізняються.

Воєнний щоденник (2014-2015) : пер. с рус. / Олександр Олексійович Мамалуй; пер. Є. М. Тарнавський; худож.-оформ. Л. П. Вировець; фот. К. ХодакА. Клименко. – Харків : Фоліо, 2018. – 283 с.

foto-9-1.jpgПеред вами - записки про війну, в якій довелося битися автору і його товаришам. Їх писав не журналіст і не письменник, а піхотний снайпер. Писав на айфоні в наметах і будиночках базових таборів, в короткострокових відпустках і навіть у напівзруйнованій будівлі метеостанції Донецького аеропорту. А зводив їх у книгу, вже снайпер-прикордонник, який повернувся з 77-добового відрядження до Краю Великих Неприємностей. Зводив на тому ж подряпаному айфоні, під час нічних чергувань у резервній мобільній групі на заставі і під час перемир'я. Ця книжка не про героїв і не про святих, а про простих хлопців, які ризикнули головою заради того, щоб наша домівка не стала фронтом, про людей, які намагалися воювати добре, - тому, що билися за Батьківщину. Автор присвячує її всім бійцям і командирам роти снайперів 93-ї гвардійської чотири рази орденоносної мехбригади – і живим, і загиблим...

Шпитальні нотатки. Лютий 2015 р. - березень 2018 р. : [героїчні історії учасників АТО] / Маргарита К. Довгань; худож. оформл. Д. Л. Виговський. – Київ : Вид-во "КЛІО", 2018. – 286 с.

foto-10.jpgВидання вміщує героїчні історії учасників АТО. Їх записала журналіст-шістдесятник і культурний діяч Маргарита Довгань, упродовж лютого 2015 р. – березня 2018 р. відвідуючи воїнів у Київському військовому шпиталі. Книжка знайомить з нашими захисниками і є документом української історії. Це крик-протест проти безуму війни, свідчення дивовижної витримки українського народу, яка дає можливість щоразу відроджуватися, знов і знов укріплюватися духом і плоттю в ім’я життя.

Батальйон "Донбас" : записки добровольця : пер. с рус. / Ігор Вікторович Родін; пер. В. М. Верховень; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Харків : Фоліо, 2020. – 187 с.

foto-11.jpgІгор Родін — воєнний історик і публіцист із Києва. Ви­вчав період Першої світової та Громадянської воєн, захоплював­ся російськими полководцями, ідеями Білого руху. Але 2014 року, у віці 53-х років, пішов захищати Україну від «русского мира». На фронт ішов добровольцем у складі батальйону «Донбас». При виході з Іловайська потрапив у полон до російських військових. Був звільнений під час обміну полоненими. До війни на Донбасі Ігор Родін написав дві книги і сорок вісім статей з російської воєнної історії. Тепер пише історію своєї країни. Першим результатом є ця книга.

Мета кожної культурно-просвітницької події – подальше зміцнення патріотичного духу молоді, підвищення суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань, популяризація подвигу захисників України та піднесення престижу військової служби в країні.

 Запрошуємо  всіх  бажаючих відвідати книжково-ілюстративну виставку «Доброволець – це поклик серця»!

Створено: 20.03.2021
Переглядів: 1018
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.