Засідання Ученої ради ОННБ

НАУКОВА РОБОТА - ВАГОМА СКЛАДОВА ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕКИ

В останні грудневі дні 2013 року відбулося засідання Ученої ради ОННБ імені М.Горького. Провідні фахівці бібліотеки, вчені та спеціалісти багатьох наукових та освітніх закладів Одеси, які є членами цього дорадчого органу, обговорили важливі документи, що визначатимуть діяльність бібліотеки у наступному та подальших роках. Увазі присутніх був представлений План заходів на відзначення 185-річчя ОННБ імені М. Горького та Положення про наукову роботу в Одеській національній ордена Дружби народів науковій бібліотеці імені М. Горького.

 - 2014 рік - знаменний для нашої бібліотеки: ми відзначатимемо 185-річчя від дня її заснування, - відзначила у своєму виступі генеральний директор ОННБ імені М.Горького, голова Ученої ради, заслужений працівник культури України О.Ф.Ботушанська. - Приємно зазначати, що вагома роль у досягненнях бібліотеки, підвищенні ефективності її наукової діяльності належить Ученій раді. Хочеться подякувати всім її членам, за те, що вони завжди активно долучаються до обговорення нормативних документів, беруть участь у формуванні редакційно-видавничої політики однієї з провідних книгозбірень України.

Серед запланованих з нагоди 185-річчя бібліотеки заходів - Всеукраїнська науково-практична конференція "Бібліотека XXI століття у новому соціокультурному вимірі", XV Всеукраїнська виставка-форум "Українська книга на Одещині", підготовка наукових праць, зокрема четвертого випуску збірника наукових статей "Скарбниця культури".

О.Ф.Ботушанська ознайомила присутніх з плановою роботою колективу на 2014 рік, яка спрямована на розвиток бібліотеки, - поповнення її унікальних фондів новими періодичними і продовжуваними виданнями, закупівля нових наукових українських та зарубіжних видань, у т.ч. раритетних; організація коворкінгової зони як складової соціокультурної діяльності бібліотеки, літнього читального залу, зони відпочинку в дворі бібліотеки, обладнання велопарковки для користувачів бібліотеки тощо.

Учасники засідання з високою відповідальністю поставилися до обговорення положення про наукову роботу в ОННБ імені М. Горького, адже наукова робота є однією з найважливіших складових діяльності бібліотеки. Зі змістом «Положення про наукову роботу в Одеській національній ордена Дружби народів науковій бібліотеці імені М. Горького» під час засідання ознайомила заступник генерального директора з наукової роботи ОННБ ім. М.Горького Л.В. Арюпіна. Ухвалений Ученою радою документ визначає загальні засади наукової роботи ОННБ імені М. Горького, порядок її планування, організації, координації, проведення та контролю, вимоги до кадрового забезпечення наукової роботи, а також  відповідальність суб'єктів наукової діяльності за дотримання визначених цим документом норм. Основними завданнями наукової роботи в ОННБ є вивчення актуальних проблем в галузі бібліотекознавства, бібліографознавства, книгознавства, документознавства, історії бібліотечної справи та історії книговидавництва, узагальнення і популяризація нових наукових результатів та знань; методичне і науково-бібліографічне забезпечення роботи бібліотек України з популяризації природничих наук та релігієзнавства; методичне забезпечення удосконалення роботи ОННБ і бібліотек Півдня України на основі наукового аналізу і впровадження нових досягнень бібліотечної теорії і практики; розробка методичних рекомендацій, організація методичної допомоги; наукове обґрунтування вирішення основних проблемних питань з практики роботи ОННБ; розробка основних напрямів, підготовка і видання фундаментальних праць у галузі загальнонаціональної та краєзнавчої бібліографії та ін.

 

 

Інший чільний учасник зустрічі, заступник генерального директора з бібліотечної роботи, заслужений працівник культури України О.М.Бельницька представила увазі членів Ученої ради «План заходів на відзначення 185-річчя ОННБ імені М. Горького».

На завершення передноворічного засідання кілька членів Ученої ради подарували бібліотеці цікаві видання, що займуть гідне місце в її фондах.

 

Створено: 13.01.2014
Переглядів: 930
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.