Зустріч з Наталією Дзюбенко-Мейс

12 вересня 2019 р. в Одеській національній науковій бібліотеці під гаслом «Тернистими стежками…» відбулася зустріч з Наталією Дзюбенко-Мейс, письменницею, публіцистом, членом Національної спілки письменників України, лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені О. Гончара (2000), Пантелеймона Куліша (2019), авторкою численних досліджень з проблематики Голодомору та історії України, вдовою американського та українського дослідника Джеймса Ернеста Мейса (1952-2004).

У спілкуванні з письменницею взяли участь викладачі та студенти Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Одеського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом, відомі науковці та діячі культури, письменники, серед яких: Олекса Різників, поет, прозаїк, публіцист, мовознавець, громадський діяч, дисидент, в’язень сумління, член Національної спілки письменників України, лауреат багатьох літературних премій; Олена Каракасіді, доктор філософії в галузі права, професор Міжнародної кадрової академії, директор Одеського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом; Сергій Дмитрієв, доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства Одеського національного університету імені  І.І. Мечникова, голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України; Сергій Крамський, кандидат технічних наук, доцент кафедри управління фінансів та адміністрації, заступник директора з навчальної та наукової роботи Одеського інституту МАУП; Ольга Рибак, доктор філософії в галузі державного управління, заступник директора Одеського інституту МАУП; Лариса Дем’янишина, член Національної спілки художників України, член Об’єднання митців м.Южного «Новація», голова Южненського міського відділення ВУТ «Просвіта»; Лариса Бур’ян, заслужений працівник культури, завідувач науково-бібліографічного відділу ОННБ та Василь Вельможко, відомий публіцист, викладач фізики Одеської ЗОШ № 105 та ін.

Зігріта душевним теплом розповідь про знайомство, життя і розмови Наталії та її чоловіка не залишили байдужим нікого. «Ми були чудовою родиною. Наших розмов не розуміли ані діти, ані друзі… Ми не розходились з нашої першої зустрічі…» – краще про родинне життя Мейсів не скаже ніхто. Спогади Наталії Мейс – це неоціненний скарб, яким авторка залюбки ділилась з присутніми, які мали також унікальну можливість з вуст письменниці, почути вірші у авторському виконанні. Милозвучність і трагізм її поезії сповнений біблейними сюжетами, історичними фактами та оптимістичним поглядом у майбутнє. Крім цього, пані Наталія поділилась своїми задумами та зацікавила всіх своєю новою працею, яка стане ще одним унікальним дослідженням української історії.

У четверту суботу листопаду світ відзначатиме День пам’яті жертв Голодомору. Саме Джеймс у 2003 році запропонував ввести традицію запалювати свічку в цей день.

У рамках заходу були презентовані книжково-ілюстративні виставки з фонду ОННБ «І вся печаль, що розрива серця, на кінчику простого олівця…» та «Голодомор 1932-1933. Сторінками одеських досліджень». Наукові та популярні видання, а також численні статті з періодики, що були представлені, доповнювали розповідь Наталії Дзюбенко-Мейс, яка під час розповіді неодноразово зверталась до представлених видань.

Знання про минуле - основа прогнозу майбутнього. Газета "Чорноморські новини", 19.09.2019 

1a.jpg 6.jpg
5.jpg 3.jpg

Створено: 16.09.2019
Оновлено: 23.09.2019
Переглядів: 845
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.