Сергій Дмитрієв. «Вісті з минулого». Презентація. Анонс

15 травня 2015 р. о 12.00 під час виїзного свята української книги у м. Білгород-Дністровську відбудеться презентація збірника прозаїка, представника т.з. «сенсорної прози» Сергія Дмитрієва «Вісті з минулого. Новели» (О., 2014).
Зустріч з письменником відбудеться за адресою: м. Білгород-Дністровський, вул. Перемоги 3-А, Бібліотека імені О. Пушкіна.

Програма
презентації книжки С.В. Дмитрієва
«Вісті з минулого. Новели» (О., 2014)

Відкриття:

Саєнко Людмила Іванівна, завідувач відділу краєзнавства «Одесика»
ОННБ ім. М. Горького, канд. іст. наук.

Виступи:

Дмитрієв Сергій Вікторович, прозаїк, викладач кафедри загального та слов`янського мовознавства ОНУ ім. І. І. Мечникова, голова Одеської обласної організації НСПУ.

Стриженюк Станіслав Савович, поет, прозаїк, публіцист, перекладач, член
Одеської обласної організації НСПУ.

Різників (Різниченко) Олекса Сергійович, поет, публіцист, мовознавець, громадський діяч, член Одеської обласної організації НСПУ.


Прес-реліз

Презентація книги С. В. Дмитрієва
«Вісті з минулого. Новели» (О., 2014)

Сергій Вікторович Дмитрієв народився і виріс у місті Березівка, Одеської області. Перші проби пера робив ще у шкільні роки. У середині 1980-х років друкувався у місцевій районній газеті «Степовий маяк». Після закінчення школи вступив на українське відділення філологічного факультету Одеського державного (нині національного) університету імені І.І.Мечникова. Захоплювався творчістю М. М. Коцюбинського, що й визначило напрям його власної творчості. Працюючи над своїми творами, консультувався у таких майстрів слова, як А. І. Колісниченко, В. Л. Мороз та інші. Нині викладає на кафедрі загального та слов'янського мовознавства Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Автор підручника для філологічних факультетів «Методика навчання української мови» (2010) та методичних рекомендацій «Лінгвістична гімнастика та динамічні ігри як інструмент реалізації здоров`язбережувального компоненту в навчанні української мови» (2012). Має три авторських свідоцтва з методики навчання української мови. Нагороджений почесною відзнакою «Відмінник освіти України».

На початку нового століття друкувався у літературній періодиці як новеліст. У 2003 році вийшла друком перша книга новел «Крик»; у 2006-кіноповість «Робота над помилками». У 2005-2008 роках активно працює як поет-пісняр. Автор понад десяти пісенних текстів. У 2014 році опублікована книга новел «Вісті з минулого».

У 2004 році став членом Національної спілки письменників України; з 2009 - член правління Одеської обласної організації НСПУ; 31 жовтня 2013 обраний головою організації; член Всеукраїнської приймальної комісії НСПУ.

Творча манера новел Сергія Дмитрієва презентує новітній напрям в українській прозі кінця ХХ – початку ХХІ століття. За словами відомого письменника та літературознавця А. І. Колісниченка, це «сенсорна проза, у якій кожне слово має роль елементу художньої гармонії» (стаття «Творчі сайти Сергія Дмитрієва», 2005). У мінімальному художньому просторі піднімаються глобальні гуманістичні та соціальні проблеми сучасності, які пропущені крізь призму свідомості простої людини й нагадують окремі листочки, ніби вирвані з книги життя героїв. Книга «Вісті з минулого» вміщує 16 новел різноманітної тематики: від соціальної новели до пейзажного етюду. Основна тема новел – соціальна та моральна трагедія простої людини, яка потрапила у складну життєву ситуацію. Філігранно виписано психологію кожного героя, його переживання, побутові та етичні проблеми. Цікавими є звернення автора до релігійної та етнографічної проблематики у новелах «Вісті з минулого» та «Гончар». Всі твори пронизані любов'ю до людини, розумінням її найтонших, найпотаємніших порухів душі.

Створено: 13.05.2015
Переглядів: 2085
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.