Декада природознавчої літератури

adm_1547143760_oblojka-oak-19-prav_page_1_o.jpg5.jpg

З 14 по 24 лютого 2019 р. в ОННБ була проведена Декада природознавчої літератури, яка включила низку заходів, серед яких: зустрічі з науковцями, презентації, бібліографічні огляди тематичної літератури, екскурсії та ін.

14 лютого 2019 р. відбулась головна подія бібліотечного проекту – День науковця, спільно з науково-дослідним інститутом «Астрономічна обсерваторія» при ОНУ ім. І.І. Мечникова. Під час якого відбулись презентації книжково-ілюстративної виставки «Нові видання природознавчої літератури з фонду ОННБ» та наукового видання «Одеський астрономічний календар 2019».

Захід зібрав провідних науковців Одеської астрономічної обсерваторії, викладачів та учнів ЗОШ №105, приватної школи «School of dream» м. Одеси та користувачів ОННБ, які цікавляться сучасними дослідженнями у сфері Космосу.

Відвідувачі мали нагоду прослухати тематичні доповіді з астрономії та астрофізики, а також дізнатися цікаві факти про астрономічні явища 2019 року. Слід зазначити, що кожної декади, яка проходить вже сьомий рік поспіль, представники Одеської астрономічної обсерваторії передають до фонду бібліотеки нові сучасні видання з природознавства, що виходять обмеженим тиражем, та завжди в активі читацького попиту. 

1.jpg

Ювілейне 20-е видання щорічника «Одеський астрономічний календар 2019» презентував Михайло Рябов, голова Одеської астрономічної спілки, старший науковий співпрацівник Одеського філіалу Інституту радіоастрономії НАН України, доцент кафедри теоретичної фізики і астрономії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. У своїй доповіді науковець назвав основні астрономічні явища та події, які відбудуться у 2019 році, акцентував увагу на найбільш цікавих матеріалах презентованого видання.

 

2.jpg

Олександр Базей, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри теоретичної фізики і астрономії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова розповів про сонячні і місячні затемнення, які можна буде спостерігати на території України неозброєним оком.

 

3.jpg

Про історію виникнення та  відмінність календарних систем у світі розповів Борис Мурніков, старший викладач кафедри теоретичної фізики і астрономії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

4.jpg

Світлина на пам’ять

22 лютого під час засідання Наукової астрономічної секції у культурно-просвітницькому центрі «Одеській будинок вчених» Ельвіра Заборцева, провідний бібліотекар ВЗГіР ОННБ провела презентацію електронної виставки «Лицарі Всесвіту: Галілео Галілей, Альберт Ейнштейн».

6.jpg

Програма

Створено: 27.02.2019
Переглядів: 307
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.