Зустріч з Василем Шендеровським

30 травня 2018 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася зустріч з Василем Андрійовичем  Шендеровським – українським фізиком, істориком науки, доктором фізико-математичних наук, професором. Василь Андрійович багато зробив для популяризації досягнень української науки. Адже він – не лише фізик-теоретик, співавтор трьох монографій із фізики, українсько-англійсько-німецько-російських словників фізичної лексики, а й упорядник і редактор чотирьох видань про видатного українського вченого Івана Пулюя, близько 600 наукових і науково-популярних розвідок. Також з ініціативи Василя Шендеровського було вперше за 100 років перевидано «Біблію» у перекладах Пантелеймона Куліша, Івана Нечуя-Левицького та Івана Пулюя, вперше в Україні здійснено перевидання «Євангелія» Пилипа Морачевського.

foto-1-gosti-zustrichi.jpg

Під час зустрічі в ОННБ Василь Шендеровський розповів присутнім про долі десятків земляків-науковців, закликав не забувати нашу історію, пам’ятати видатних діячів науки і культури України. Учений наголосив, що він має на меті спонукати громадськість, а передусім молодь, до усвідомлення історичної минувшини, утвердження духовності, національної свідомості та патріотизму.

Автор передав у фонди ОННБ каталог виставки «Трагічні скрижалі української науки», який, за словами вченого, є невеликою даниною світлої пам'яті вченим, знищених кремлівською системою, та два останніх томи чотирьохтомника «Нехай не гасне світ науки» нарисів про видатних учених з українським корінням, які зробили значний внесок у розвиток світової науки.

foto-2-pracivniki-onnb-razom-z-shenderovskim-vasilem-andrijo.jpg

Працівники ОННБ разом з Василем Шендеровським

foto-3-tvorchij-dorobok-shenderovskogo-vasilya-andrijovicha.jpg

Творчий доробок Василя Шендеровського у фондах ОННБ

foto-4-shenderovskij-vasil-andrijovich-razom-z-vo-generalnog.jpg

Василь Шендеровський разом з в.о. генерального директора ОННБ Іриною Бірюковою

Створено: 31.05.2018
Переглядів: 467
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.