До Дня захисника України

На виконання Указу Президента України № 806/2014 від 14.10.2014 «Про День захисника України» 12 жовтня 2017 р. у головному читальному залі ОННБ до Дня захисника України та Дня Українського козацтва відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Патріотизм і служіння українському народові». У заході взяли участь одеські історики, дослідники козацької доби, військовослужбовці, а також викладачі та учні одеських середніх навчальних закладів.

Присутні мали нагоду ознайомитись з книжково-ілюстративною виставкою з фондів ОННБ, бібліографічний огляд якої провела ведуча заходу Анастасія Фомичова, провідний бібліограф відділу зв’язків з громадськістю і реклами.

foto_sshpaka.jpg

Сергій Шпак, директор Музею історії розвитку Українського козацтва та головний отаман громадської організації «Чорноморський округ, Козацтво Запорозьке», розповів присутнім про різноманітні культурно-просвітницькі заходи, які проводяться у нашому місті за сприяння сучасного козацького руху. Також у своїй промові він зазначив, що сьогодні дуже важливо відроджувати й підтримувати культурні традиції козацтва. Саме тому він і долучився до відродження історичних традицій, а саме – створення спортивної школи «Козачок», культурно-просвітницького центру «Козак-центр» та Музею історії розвитку Українського козацтва.

foto_vpoltoraka.jpg

Сучасний дослідник доби козацтва Володимир Полторак, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України історичного факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, розповів про вагомий внесок козацтва у розбудову Одеси. Також він нагадав присутнім про тісний зв’язок українських козаків із релігією, адже не дарма День захисника України припадає на християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. А як кажуть у народі, свято Святої Покрови є символом захисту кордонів ще з часів Візантії та з приходом християнства закріпилось в наших пращурів.

suchasnij_geroj__zahisnik_ukraini.jpg

Роман Сабіров, сержант, військовослужбовець військової служби за контрактом радіотехнічної бригади імені Богдана Хмельницького, заслужений учасник АТО, нагороджений відзнаками начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України, подякував учасникам заходу та побажав миру і злагоди.

foto-lsirenko.jpg

У презентації взяла участь вчитель історії і краєзнавства ЗОШ № 37 Людмила Сіренко, яка навела цікаві факти подій минувшини. У своєму виступі вона зазначила, що наймасштабнішими бойовими подіями у добу пізнього середньовіччя керували саме козаки.

vijs_kovosluzhbovci_odes_koi_106i_zenitno-raketnoi_brigadi_b.jpg

Військовослужбовці Одеської 106-ї зенітно-ракетної бригади біля експозиції з дарунками від благодійників.

yat_.jpg

Під час презентації учасники заходу долучилися до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», яка проходить в Україні під егідою Міністерства культури України. За три роки Одеська національна наукова бібліотека передала понад 10 тисяч примірників видань бібліотекам у зоні АТО, Будинку офіцерів, Інституту  Військово-Морських Сил Національного університету "Одеська морська академія", Науково-дослідному центру ЗСУ, різним військовим частинам України. Серед учасників заходу Тетяна Богатова (у першому ряду друга зліва), завідувач відділом обмінно-резервного фонду як координатор цієї загальнонаціональної акції. Вона передала добірку видань Військовій академії Міністерства оборони України (м. Одеса).

Телерепортажі:

ТК 7 канал;

ТРК "Круг"

Створено: 13.10.2017
Останнє оновлення: 17.10.2017
Переглядів: 329© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.