«Бібліотека українського воїна»: акція триває

Одеська національна наукова бібліотека активно підтримала ініційовану Міністерством культури України Всеукраїнську акцію “Бібліотека українського воїна”. Як один з координаторів цієї загальнонаціональної акції оперативно організувала заходи з метою залучення до участі в цьому благодійному проекті якнайширшого кола учасників – колективів бібліотек Одещини різних рівнів підпорядкування, користувачів, меценатів. Інформацію про започатковану акцію було розміщено на офіційному веб-сайті ОННБ, у відділах, які обслуговують читачів, у соціальних мережах та у місцевій пресі.
Акумулюючим і координуючим центром акції став відділ обмінно-резервного фонду ОННБ.

Стартувавши у березні 2015 року, акція набула нового потужного імпульсу в травні під час проведення традиційної XVI Всеукраїнської виставки-форуму “Українська книга на Одещині”. Працівники та користувачі бібліотеки, видавці та книгорозповсюджувачі, які брали участь у виставці-форумі, зібрали і передали у ті дні до бібліотек військових частин 1654 примірники документів (з них 469 українською мовою). Зокрема, видавці, автори і мешканці міста подарували 613 примірників літератури різної тематики, з них українською мовою – 354 примірники. Ще 122 примірники було передано військовим частинам Одеського гарнізону Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень в Одесі.

Пізніше до акції долучилися: наукова бібліотека Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, яка передала 710 примірників історичної, художньої, наукової та ін. літератури; Обласна бібліотека для юнацтва ім. В.В. Маяковського – 400 примірники літератури з економіки, краєзнавства; бібліотека Одеського національного морського університету – 130 примірники видань морської тематики.

Зокрема, на прохання командира передислокованої в Одесу з окупованого Криму військової частини А3130 капітана І рангу В.М. Догонова допомогти в комплектуванні фонду штатної бібліотеки, ОННБ передала 454 примірники документів запитаної тематики.

Відгукнулися і на запит начальника науково-дослідного центру Збройних Сил України "Державний океанаріум", кандидата психологічних наук, полковника А.М. Дончака щодо можливості виділення в постійне користування літератури для бібліотеки центру, який теж облаштовується в Одесі у зв'язку з окупацією території АРК та міста Севастополя. Однак на заваді відсутність можливості передислокації належних їм матеріальних засобів на материкову частину України. Центру передано 475 примірників літератури.

На жаль, задовольнити в повному обсязі запити на літературу за спеціальною тематикою, яка потрібна для бібліотек Державного океанаріуму та військових частин, немає можливості, бо такі документи відсутні в обмінних фондах ОННБ, масових та наукових бібліотеках одеських вишів. Приміром, науково-дослідному центру ЗСУ "Державний океанаріум" потрібна література за такою тематикою: дослідження моря; дельфінотерапія, програма психологічної корекції; робота водолаза; методи управління радіоелектронною боротьбою та розробки; проектування і створення біотехнічних систем пошукового, рятувального, протимінного, протидиверсійного призначень та ін.

Як військовим закладам, так і військовим частинам необхідні довідники: штурмана, моториста, мінера, сигнальника, рульового машиніста, торпедиста, радіометриста, гідроакустика та ін. Бібліотеки військових частин висловлюють сподівання на фінансову допомогу Міністерства оброни України у придбанні нових видань.

Загалом за час проведення акції зібрано та передано військовим частинам 4221 примірників документів (звіт додається). Бібліотека щиро вдячна всім, хто взяв участь в цій важливій для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців справі.

Варто зазначити, що колектив ОННБ від самого початку бойових дій у зоні АТО не залишається осторонь допомоги Збройним силам України. Бібліотекарі збирають кошти, необхідні речі та ліки і передають їх через волонтерів до Одеського військового шпиталю, до пункту тимчасового перебування переселенців з Донбасу, а також на передову. Окремі бібліотекарі є активним учасниками волонтерського руху. У бібліотеці також організовано збір пластикових кришок для протезування інвалідів АТО, до якого долучились не лише співробітники книгозбірні, а й користувачі бібліотеки.

Акція “Бібліотека українського воїна” триває. Так, за перший квартал 2016 року до ОННБ в рамках акції надійшло вже 1277 книжок (звіт додається). Нових імпульсів акція набуде під час проведення у травні XVII всеукраїнської виставки-форум «Українська книга на Одещині». Наш заклад і надалі буде приймати та передавати до бібліотек військових частин Збройних Сил України, структурних підрозділів, передислокованих із окупованого Криму та зони військового конфліку кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних Сил, фахові видання, що сприятимуть поліпшенню професійних навичок військовослужбовців, а відтак підвищенню обороноздатності нашої суверенної незалежної держави.

20.04.2016


Створено: 20.04.2016
Останнє оновлення: 22.04.2016
Переглядів: 480© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.