«Конституція України – правовий фундамент державності і законності»


День Конституції – день, коли було затверджено права і свободи громадян України. Це єдине державне свято, яке закріплене в самій Конституції (ст. 161). Конституція – це джерело права будь-якої держави. Конституція закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. У Конституції враховано історичний досвід українського народу і кращі світові традиції.

Свій самостійний шлях і свій Основний Закон Україна нині захищає у кривавих боях з російськими загарбниками і захищає так, як і належить вільним громадянам незалежної країни.

До Дня Конституції України  у рамках програми «Інформаційно-контактного центру правової допомоги», здійснюваної ОННБ у співпраці з Одеським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги відбулася зустріч з головним юристом центру, Миколою Олександровичем Крутієм. На зустріч завітали курсанти 1 та 2 курсів  Одеського державного університету внутрішніх справ.

Микола Олександрович розповів про складнощі правового регулювання, а також про соціальне призначення Конституції України та задоволення загальнолюдських потреб у сучасних реаліях, під час збройної агресії Російської Федерації проти України. Незважаючи на сучасні реалії, права людини підлягають виключній охороні. Це зумовлено тим, що положення Конституції України визнають найвищою соціальною цінністю людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку. М.О. Крутій також торкнувся також питання відстрочки для студентів від призову на військову службу під час мобілізації, розповів про затверджену постанову КМУ від 21 червня 2024 р. № 734 «Порядок проведення базової загальновійськової підготовки громадян України, які здобувають вищу освіту, та поліцейських».

З нагоди відзначення державного свята фахівці довідково-інформаційного відділу Бібліотеки підготували та презентували виставку документів і матеріалів з фондів ОННБ «Конституція України – правовий фундамент державності і законності».

Експозиція розкрила історичні події та конституційні процеси, які передували прийняттю Конституції незалежної України 1996 року. Було представлено багато видань, зокрема раритетних, що зберігає у своїх фондах найстаріша публічна книгозбірня України.  Це література з історії Конституції України XIX-XXI століть, з питань конституційних цінностей — прав та свобод громадян України, з питань конституційних засад сучасного державотворення, сучасних тенденцій  конституціоналізму, на тему : Україна в системі європейської інтеграції.

Шановні друзі, запрошуємо вас відвідати книжково-ілюстративну виставку «Конституція України – правовий фундамент державності і законності», яка експонуватиметься 28 червня 8 липня в читальному залі довідково-інформаційного відділу Одеської національної наукової бібліотеки.

Створено: 02.07.2024
Переглядів: 408
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.