Архітектурні шедеври України

День архітектури України відзначається щорічно 1 липня. Це свято було встановлене Указом Президента України № 456/95 від 17 червня 1995 року. Метою цього дня є вшанування професійних досягнень архітекторів, а також привернення уваги суспільства до питань архітектури та містобудування.

Цього дня у різних містах України проводяться різноманітні заходи: виставки, конференції, круглі столи, семінари та лекції, присвячені архітектурі та містобудуванню та вручаються нагороди й відзнаки архітекторам за їх внесок у розвиток архітектури в Україні.

У читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова,1) до Дня архітектури України підготовлена книжкова виставка «Архітектурні шедеври України».

День архітектури України – це нагода ще раз підкреслити важливість архітектури у повсякденному житті людей, адже саме архітектори створюють ті будівлі та простори, в яких ми живемо, працюємо та відпочиваємо.

01.jpg

Прибєга  Л.В.  Шедеври архітектури України  (Київ,2016)

«Шедеври архітектури України» – це захоплююча подорож крізь століття архітектурної історії України, що відкриває читачеві найвеличніші та найвизначніші будівлі нашої країни. Книга охоплює різні епохи та стилі, від древніх соборів Київської Русі до сучасних архітектурних шедеврів.

У книзі представлені як відомі пам'ятки, такі як Софійський собор у Києві та Лавра, так і менш знані, але не менш значущі споруди, наприклад, дерев'яні церкви Карпат або конструктивістські будівлі Харкова. Видання стане чудовим посібником для любителів архітектури, істориків, туристів та всіх, хто цікавиться культурною спадщиною України.

02.jpg

Тімофієнко В.І. Історія української архітектури  (Київ,2003)

Книга розкриває багатогранність та унікальність архітектурної спадщини України та простежує розвиток української архітектури від найдавніших часів до сучасності, висвітлюючи основні етапи та стилі, які формували архітектурний образ країни.

В книзі зосереджено увагу на ключових періодах і подіях, які вплинули на архітектуру: від києво-руської доби з її величними храмами до барокової пишноти українського відродження, від класицизму та модерну до радянського конструктивізму і сучасних тенденцій. «Історія української архітектури» є незамінним джерелом знань для студентів, архітекторів, істориків мистецтва та всіх, хто цікавиться культурною спадщиною України. Ця книга допоможе глибше усвідомити багатство та різноманітність української архітектури, а також її значення у світовому контексті.

03.jpg

Вечерський Віктор.  Пам’ятки архітектури й містобудування лівобережної України  (Київ, 2005)

"Пам'ятки архітектури й містобудування Лівобережної України" – детальна та захоплююча книга Віктора Вечерського, яка присвячена вивченню багатої архітектурної спадщини Лівобережної України. Ця книга пропонує глибоке занурення в історію та архітектуру регіону, розповідаючи про унікальні пам'ятки, що відображають культурну та історичну еволюцію Лівобережжя.

Автор ретельно досліджує основні архітектурні об'єкти, включаючи древні храми, фортеці, громадські будівлі та житлові споруди, які є свідками різних історичних епох і стилів.

Книга щедро ілюстрована фотографіями, кресленнями та картами, які допомагають читачам краще зрозуміти та візуалізувати описані пам'ятки. Особлива увага приділена збереженню та реставрації архітектурної спадщини, що робить видання актуальним для фахівців у сфері архітектури, реставрації та охорони культурної спадщини.

04.jpg

Крістофер Александер.  Як будувати на віки. Архітектура поза часом (Київ, 2020)

"Як будувати навіки" Крістофера Александера – це глибоке дослідження принципів, що лежать в основі створення гармонійних та довговічних архітектурних просторів. У цій класичній роботі Александер представляє свою філософію будівництва, засновану на концепції "живих" структур, які здатні органічно вписуватися в навколишнє середовище та сприяти благополуччю їхніх мешканців.

Книга досліджує, як архітектурні простори можуть бути створені таким чином, щоб вони випромінювали життєву силу і красу. Александер вводить поняття "мови патернів" – системи повторюваних архітектурних рішень, що використовуються для проєктування будівель і міських просторів, які природно вписуються в людське життя.

00.jpg

Книжкова виставка до Дня архітектури розрахована на широку аудиторію (професіоналів у сфері архітектури та будівництва, студентів та викладачів, фахівців у сфері культурної спадщини)

Виставка буде корисною для всіх, хто прагне розширити свої знання про архітектуру, дізнатися про нові дослідження та публікації у цій галузі. Вона надасть можливість відвідувачам ознайомитися з різноманітними архітектурними стилями, історичними пам'ятками, сучасними тенденціями в архітектурі та урбаністикою, а також з новітніми технологіями і матеріалами, що використовуються в будівництві.

Створено: 02.07.2024
Переглядів: 387
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.