Презентація видання «Вірність. Мужність. Сила. Герої Військово-Морських Сил Збройних Сил України»

8 липня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася перша презентація видання «Вірність. Мужність. Сила. Герої Військово-Морських Сил Збройних Сил України».

img_6862-2.jpg

Видання приурочене до професійного свята військовослужбовців і працівників ВМС ЗСУ, яке відзначається в Україні в першу неділю липня. 

img_6853.jpg

На суходолі, морі та в повітрі - значення Військово-Морських Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави підтверджується щоденною боротьбою мужніх захисників і захисниць, про яких автор книги, начальник служби зав’язків з громадськістю Командування ВМС ЗСУ капітан 2 рангу Олег Чалик, розповів у нарисах, створених на основі десятків публікацій, спогадів, особистих і архівних документів.

img_6870.jpg

Як зазначив під час презентації віцеадмірал, начальник штабу — перший заступник командувача Військово- Морських Сил Збройних Сил України Андрій Тарасов, ця книга є важливою першою спробою задокументувати і зберегти для нащадків свідчення героїзму захисників морських рубежів України, і за кожним з нарисів перед нам постає людина честі, яка особистим прикладом довела, що Вірність, Мужність, Сила попри суворі випробування військового часу залишаються головним імперативом дій.

Російська окупація Криму 2014 року змусила військових моряків відчути, що насправді означають слова Військової присяги на вірність народу України, і саме ці люди стали основою відродження сучасного українського військового флоту.

Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України, віцеадмірал Олексій Неїжпапа у вступному слові до видання наголосив: «Розуміємо, що на Військово-Морські Сили Збройних Сил України покладаються надії і лежить велика відповідальність перед країною та українським народом за оборону від російського вторгнення, вигнання окупантів і безпеку на морі й у приморських регіонах. Ми живемо і воюємо екіпажами кораблів, катерів, літаків, вертольотів і бойових машин, єдиними в згуртованими колективами опорних пунктів, взводів, рот, батальйонів і бригад, і ця сила нашої єдності – незламна».

img_6928.jpg

Продюсерка Суспільне Одеса Олена Кваша поділилася новиною про реліз спецпроєкту «Воїни трьох стихій» - історії трьох військовослужбовців, які записала команда Суспільне Одеса до Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Проєкт вийшов 7 липня на місцевих каналах Суспільного (Суспільне Одеса, Суспільне Харків, Суспільне Тернопіль тощо), каналі Суспільне Новини в межах інформаційного міжрегіонального проєкту «Суспільне. Спротив», а також на ютуб-каналі Суспільне.

img_6907.jpg img_6896.jpg

Директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький зауважив, що певною мірою вибір видавництва також підтверджує цей курс на незламність – попри безупинні обстріли міста  харківське видавництво «Фоліо» продовжує плідно працювати, в тому числі розвивати видавничу серію «Фронтир», яка з 2022 року засвідчує і нагадує нашим воїнам, нашій молоді і ветеранам про великі події і великих людей, чиї імена і подвиги завжди з нами.

img_6943.jpg

Словами щирої вдячності за захист завершила зустріч Ірина Бірюкова, генеральна директорка Одеської національної наукової бібліотеки, з вдячністю приймаючи від автора примірники видання для поповнення фондів найстарішої публічної книгозбірні України, яка понад 195 років поспіль надає доступ до інформації і знань, довічно зберігаючи документальну спадщину для наступних  видання для читачів сучасності та наступних поколінь дієвців культури, освіти, науки.

img_6899.jpg img_6865.jpg

img_6863-1.jpg img_6959.jpg

Оновлено! 
Читайте також:

"Вірність. Мужність. Сила": в Одесі презентували книгу про героїв Військово-морських сил // Суспільне. Одеса . - 08.06.2024. 

В Одесі презентували нову книгу про українських Героїв Військово-Морських Сил // Офіційна сторінка Військово-Морських Сил Збройних Сил України у Фейсбук. - 08.06.2024.

В Одесі презентували збірку історій про героїв ВМС України // Одеське життя. - 08.06.2024. 

В Одесі презентували збірку історій про героїв ВМС України (фото) // УСІ Online. - 08.06.2024.


Створено: 08.07.2024
Оновлено: 10.07.2024
Переглядів: 312
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.