«Ми відповідальні за тих, кого приручили»: до Всесвітнього дня проти відмови від домашніх тварин

foto-1.jpg

29 червня відзначається Всесвітній день проти відмови від домашніх тварин (World Day Against Pet Abandonment), запроваджений з метою виховання та популяризації гуманного ставлення, необхідності відповідальності, турботи і піклування до братів наших менших. Започаткування цього дня ініціювали  французькі зоозахисні організації: «Solidarité Refuges» і «Animaux Online». Їх метою було дізнатися, чому люди виганяють з дому своїх кішок та собак і запобігти цьому. У багатьох країнах світу кількість виставлених на вулицю тварин особливо збільшується у літні місяці, що пов’язують із сезоном літніх відпусток. Ще існує думка, що власники почуваються менше винними, коли позбавляються від домашньої  тварини на вулицю в теплу пору року, аніж в холодні зимові дні…

foto-2.jpg

Якнайкраще розкривають зміст Всесвітнього дня проти відмови від домашніх тварин відомі слова французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері «Ми відповідальні за тих, кого приручили…».  Саме вони були обрані як назва та лейтмотив книжкової виставки-інсталяції, презентація якої відбулася 25 червня 2024 року в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки для  підопічних ГО «Серця в долонях»  – дітей та дорослих. 

foto-3.jpg

На виставці представлено різнопланові цікаві та пізнавальні видання, законодавчі ініціативи щодо захисту тварин. Проте основою експозиції є художня література, де тварини – найкращі друзі, рятівники та надійні помічники. Зокрема, експоновано твори Джека Лондона «Біле ікло», «Поклик пращурів»; Брюса Кемерона «Життя і мета собаки», «Обіцянка собаки», «Ідеальне Різдво для собаки», «Шлях додому», «Подорож собаки»; Івана Франка «Коли ще звірі говорили», «Лис Микита»; Софії Андрухович «Сузір'я курки»; Галини Вдовиченко «36 і 6 собак», «36 і 6 котів-рятувальників»,  «36 і 6 котів-компаньйонів», «Чорна курка»; Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц», Керрола Льюїса «Аліса в країні чудес» та інші шедеври літератури. Експонувалися видання, написані шрифтом Брайля для осіб з вадами зору. Крім того, триптих власних картин представила художниця відділу соціокультурної діяльності Одеської національної наукової бібліотеки Еліна Жукова.

foto-4.jpg

Відкрила захід Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності Одеської національної наукової бібліотеки. Вона наголосила, що через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну домашні тварини теж зазнають біди: втрачають свої сім'ї через бойові дії, губляться під час евакуації, лякаються вибухів та втікають зі своїх осель. В той же час тварини підтримують наших воїнів на передовій, даруючи їм тепло та любов, а собаки ще й допомагають при розмінуванні територій, пошукових роботах.  Як приклад були наведені героїчні вчинки пса Патрона, розказано про книжку письменника та українського захисника Віталія Запеки «Цуцик».

foto-5.jpg

Олена Величенко, керівник кінологічного центру «GranD Dog», розповіла про авторську програму «Читання з собакою», яка допомагає подолати людям, особливо ж дітям, складні життєві ситуації різного характеру та краще зрозуміти чотирилапих друзів.

foto-6.jpg

Наталія Броварська, провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності ОННБ, поінформувала присутніх про Закони України: «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони», а також  про творчість відомих письменників та діяльність зооволонтерів задля порятунку тварин в умовах війни.

foto-7.jpg

Катерина Антипова, керівник ГО «Серця в долонях», звернула увагу на важливості проведення таких заходів для дітей та батьків, адже вони не тільки сприяють розвитку співчуття до братів наших менших, а стають цікавим та корисним видом дозвілля, що гуртує родину на засадах добра і людяності.

foto-8.jpg foto-9.jpg foto-10.jpg

Після презентації книжкової виставки-інсталяції для відвідувачів відбулася так звана «екскурсія з котиками». Окрім розповіді про історію найстарішої  в Україні скарбниці знань, фонди і роботу відділів бібліотеки, цікавим сюрпризом стало знайомство з літературою про тварин та спілкування із справжніми бібліотечними котиками.

foto-11.jpg

Отож, щиро запрошуємо відвідати книжкову виставку, яка експонуватиметься у головному читальному залі ОННБ (вул. Пастера, 13)  до 10 липня. Адже з книжкою, як з добрим другом і радником, краще турбуватися про тварин, які живуть поряд із нами!

Створено: 02.07.2024
Переглядів: 437
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.