Обласний семінар-практикум

Вже п'ять років поспіль відділ краєзнавства «Одесика» ОННБ ім. М.Горького активно співпрацює з Одеським обласним гуманітарним центром позашкільної освіти та виховання, надає методичну допомогу в організації і проведенні обласних семінарів, адже підсобний фонд відділу – це невичерпне джерело краєзнавчої інформації.

18 березня 2015 р. на базі відділу пройшов другий день роботи обласного семінару-практикуму «Методика проведення краєзнавчих досліджень з питань минувшини і сьогодення Одещини» для вчителів історії, географії та керівників краєзнавчого напрямку.

Фахівці відділу краєзнавства «Одесика» розповіли про Зведений краєзнавчий каталог, акцентувавши увагу на «топографічній» частині, яка включає матеріали з історії населених пунктів Одеської області; продемонстрували мультимедійну презентацію «Краєзнавчі бази даних», проконсультували учасників семінару з питань пошуку та відбору матеріалів з історії та сьогодення Одещини в газетах у пошуково-інформаційній системі «Артефакт».

У відділі експонувалися книжкові виставки: «Рідкісні краєзнавчі видання кінця XIX – початку XX ст.» та «Дослідження і видання краєзнавців Одещини за останнє двадцятиліття». Був проведений бібліографічний огляд краєзнавчих матеріалів.

На семінарі були присутні педагоги Київського, Малиновського, Суворовського районів міста Одеси, Білгород-Дністровського, Біляївського, Ізмаїльського, Комінтернівського, Кодимського, Любашівського, Овідіопольського, Роздільнянського, Ренійського, Саратського районів області.

Марія Михайлівна Жданова, зав. краєзнавчим відділом Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, вручила колективу відділу краєзнавства «Одесика» ОННБ ім. М.Горького подяку від імені адміністрації закладу за вагому підтримку та методичну допомогу у проведенні обласного семінару-практикуму.

Під час роботи у краєзнавчому відділі учасники семінару мали можливість працювати з доробком краєзнавців минулого та працями сучасних дослідників, збагатити свої знання, знайти цікаві краєзнавчі матеріали з історії населених пунктів Одещини, які надихнули їх на подальшу пошукову роботу зі своїми вихованцями.

Згідно програми для учасників була проведена екскурсія по бібліотеці, під час якої вони відвідали відділ мистецтв і відділ рідкісних видань та рукописів, де ознайомилися з унікальними краєзнавчими матеріалами.

Інші матеріали даної теми:
- «Методика проведення краєзнавчих досліджень з питань вивчення історії Одещини». 5 березня 2014 р.
- Обласний семінар керівників гуртків краєзнавчого профілю. 21 вересня 2011 р.
- Обласний семінар вчителів історії, керівників краєзнавчих гуртків та об'єднань.
3 березня 2011 р.


Створено: 20.03.2015
Переглядів: 610© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.