Обласний семінар

  3 березня 2011 року в ОННБ ім. М. Горького продовжив роботу обласний семінар вчителів історії, керівників краєзнавчих гуртків та об’єднань "Методика краєзнавчої роботи в дослідженні історії населених пунктів Одещини”. Захід був організований Одеським обласним гуманітарним центром позашкільної освіти та виховання (генеральний директор В.В. Довгий), його відкриття відбулося на базі центру 2 березня.

  Для учасників семінару була проведена екскурсія по бібліотеці (зав. відділом Л.М. Бурян). У секторі краєзнавства експонувалась виставка нових видань краєзнавців Одещини (2001-2010) (О.П. Делі) та було проведене практичне заняття "Краєзнавча бібліографія як складова бібліотечного краєзнавства" (Т.М. Іванова). Під час заняття учасники семінару ознайомились з формуванням підсобного краєзнавчого фонду, зведеним каталогом краєзнавчої літератури, електронними каталогом та базами сектору краєзнавства, з довідковим фондом сектора краєзнавства відділу “Одесика”. Крім того, була підготовлена виставка унікальних та рідкісних видань кінця XIX – початку  XX ст., на якій експонувались  унікальні дореволюційні довідники, путівники, колекції календарів та альманахів, адресні книги, антології, біобібліографічні видання, колекції листівок, карти та плани м. Одеси.  Також були представлені і довідкові видання радянського періоду, такі як: “Вся Одеса” і “Вся Одещина” на 1923-1938 рр., довідники “Одеса” 1947, 1948, 1950, 1957, 1963 рр. і сучасні довідники.

  Головний бібліограф І.Е. Рікун ознайомила слухачів  з видавничою діяльністю ОННБ ім. М. Горького у краєзнавчому аспекті, зав. відділом Н.М. Волкова – з системою Довідково-бібліографічного апарату бібліотеки. Зав. відділами  Т.В. Щурова і В.М. Райко представили унікальні краєзнавчі видання із фондів відділу мистецтв та відділу рідкісних видань та рукописів.

  Зав. сектором Г.І. Єфімова розповіла про нове видання – антологію творів репресованих поетів України "Шляхами пам’яті", упорядником якого вона є. 

   Організатори семінару висловили подяку працівникам бібліотеки, а учасники семінару були вдячні за можливість практично ознайомитися з краєзнавчими фондами бібліотеки та каталогами, працювати з топографічною частиною, яка включає матеріали по окремим населеним пунктам області.

Створено: 08.03.2011
Переглядів: 1722
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.