← Мистецький простір (за вересень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Калинович К. Зимние сны = Winter dreams : [каталог] / Константин Калинович ; текст Сергей Прасолов, Лидия Рубченко, Татьяна Калинович ; оформл. Андрей Закорецкий. – [Б.м.] : Изд-во Сергея Бродовича, 2007. – 159 с. : ил.

Анотація

Калинович Костянтин український художник. Навчався в Українській академії друкарства (19861992). Обрано членом-кореспондентом Королівського товариства живописців та граверів (вересень 1992). Володар великої кількості міжнародних призів і нагород в області друкованої графіки.

Костянтин Калинович назвав свій альбом "Зимові сни". Назва це не стільки розкриває предметний зміст його робіт або авторські інтенції, скільки передає особливий стан світу, в яке він впав, бурхливо, стрімко, прагматично прагнучи до вищих цілей а сенс їх смутний, як сон в туманну зимову ніч. Саме парадоксами історичного буття людини насичено натхнення художника. Вони присутні в його образах зримо і незримо, визначаючи їх внутрішню цілісність і колорит, живу конкретність і духовну осяяння. І якщо сон розуму породжує чудовиськ, то ясна думка художника, напевно, не може не освітити в сутінках буття його химер. У багатогранності образів майстра розкриває себе очевидна, але погано зрозуміла людством істина: передлежачої світ не просте умовність, яку можна усунути або не брати до уваги, але в ньому стільки умовностей і гротесків, переходів і перетворень, що ні бачити теж не можна. Головне в ньому - одвічне перетворення речей, коли вони, зберігаючи ще свою речову форму, вже переходять на щось інше. Це загадка Костянтина Калиновича.