← Історія та етнографія (за січень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Кінка С. М. Східна брама Одеси. Комінтернівський район у Великій Вітчизняній війні, 1941-1945 рр. / Станіслав Михайлович Кінка, Михайло Михайлович Котелевський. – Одеса : Сімекс-прінт, 2012.– 114 c. :  іл.

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

З перших днів початку Великої Вітчизняної війни на території сучасного Комінтернівського району було запроваджено військовий стан. На захист Батьківщини із району на фронт пішли 3244 чоловіка. В районі були сформовані винищувальний батальйон і дружини народного ополчення для охорони об’єктів та знищення ворожих диверсантів.

5 серпня 1941 року розпочалась героїчна оборона блокадної Одеси, а 12 серпня німецько-румунські війська ввійшли в с. Комінтернівське і окупували район. З перших днів приходу фашистів район розпочав життя за законами окупаційного кривавого режиму, народ відчув злодіяння фашистів і масові репресії. У відповідь на злочини фашистів району проявили високу організованість, мужність і ненависть до нового румунського порядку. Адже визволення Комінтернівського краю прийшло через довгих 32 місяці.

Історія Другої світової війни знайшла відображення у багатьох книгах, фільмах, спогадів очевидців. Незмінним залишається інтерес молодого покоління до подій війни, належна увага військовій проблематиці надається у шкільному курсі історії та літератури.

Метою видання є на основі місцевого матеріалу, архівних документів познайомити жителів краю з подіями і учасниками тих героїчних часів.