← Історія та етнографія (за січень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Черноморский Яхт-Клуб. История парусного спорта г. Одессы с 1875 года : исторический справочник / Татьяна Колодина. – Одесса : Симэкс-принт, 2017. – 320 с. : фот., цв. ил.

 

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

Історія одеського вітрильного спорту бере свій початок з 1875 року, саме тоді був заснований перший на Чорному морі Імператорський Чорноморський яхт-клуб. Передбачалося, що морський Яхт-Клуб стане відділенням Санкт-Петербурзького річкового, проте в результаті для Чорноморського Клубу був створений свій Статут, а вже 30 червня відбулося офіційне представлення Імператором нового Яхт-Клубу з присвоєнням йому прапорів за зразком Санкт-Петербурзького. Вже 30 серпня 1876 року в одеській затоці відбулася перша офіційна вітрильна гонка Чорноморського яхт-клубу.

Покровителем клубу Став Великий князь Костянтин Миколайович, який очолював також флот і морське відомство Російської імперії в званні генерал-адмірала. Активну участь у створенні клубу прийняв ще один відомий громадський діяч Григорій Григорович Маразлі, який згодом став міським головою Одеси (з 1878 по 1895). На цьому список тих хто стояв біля витоків заможних і впливових імен не обмежився. До кола засновників увійшли і представники аристократичних прізвищ, і бойові морські офіцери, і англійські піддані.