Поетичний флешмоб «Рима до слова МУЖНІСТЬ»

00.jpg

Колись війна закінчиться, але ми пам`ятатимемо… Вона залишиться у розповідях очевидців і спогадах військових, і у мистецьких творах: піснях, картинах, виставах, прозі та віршах…

Словом і в слові твориться наш світ, слово підтримує моральний дух і армії, і тилу. Вірші про війну – закарбований час, концентрований біль, невгасима надія на перемогу. Вони є свідченням актуальності, необхідності індивідуального і колективного вираження почуттів, вражень, міркувань.

Серед українських поетів є військові та активісти волонтерського руху. Поети тримають український культурний фронт та своєю працею долучаються до необхідної підтримки морального духу нації. Вони викладають вірші у соціальні мережі, готують антології, читають вірші на зустрічах, їх поезія кладеться на музику тощо.

Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством з питань мистецтва та мистецької освіти, а також волонтерами відразу після повномасштабного вторгнення запустили портал «Поезія вільних», куди надійшло вже понад 23 тис. поетичних текстів про війну. На сайті вказано: «Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово – це вже частина Української історії. Після нашої перемоги, майбутні покоління мають пам’ятати, крізь що ми пройшли та надихнутись відвагою і героїчною боротьбою». Тема сучасної воєнної поезії також активно висвітлюється на літературному порталі «Читомо».

До Дня захисників та захисниць України, який українці відзначають 14 жовтня, Одеська національна наукова бібліотека організувала поетичний флешмоб «Рима до слова МУЖНІСТЬ». До нього долучилися одеські поети: Юрій Работін, Ірина Тома, Євгенія Заславська, Валерій Пузік, Андрій Хаєцький, Віталія Бабущак, Олена Карачевська. Митці поділилися своїми творами-рефлексіями на тему війни, патріотизму та мужності нашого народу.

Створено: 15.10.2022
Оновлено: 17.10.2022
Переглядів: 890
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.