Творча зустріч з Олександром Афоніним


Книжковий світ - то особливий світ.
І безкінечний - наче море з небом.
Почати можеш будь-коли політ.
Для цього просто лиш читати треба!

Олександр Афонін

zastavka.png21 травня 2021 року під час ХХІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» у відділі міжнародних проєктів ОННБ відбулася  творча зустріч з Олександром Афоніним, президентом Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, заслуженим працівником культури України, лауреатом премії імені Дмитра Нитченка, членом Комітету з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року».

Олександр Васильович широко знаний поет, автор восьми  поетичних збірок, письменник, український громадський діяч у сфері книговидання, член організаційного комітету Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» впродовж усіх років її існування.

На творчу зустріч завітала культуролог Тетяна Петрівна Ананченко, член Національної Спілки Журналістів України, краєзнавець, яка відзначила ліризм, душевність, щирість і тонке світобачення творчості Олександра Афоніна.

«Його поезія вишукана, легка і глибока, оспівує красу духовних цінностей. Сповнена  любові до рідних, друзів, до життя, з філософськім підтекстом вона багатогранна», - відмітила Тетяна Петрівна.

І знов Всевишній день дарує нам
Й найвищу милість жити і творити...
Тому, на зло всім нашим ворогам,
Вчимося одне одного любити.
Лише любов веде у майбуття
Красиве, життєдайне і без крові.
А розбрат убиває зміст життя.
Будуймо ж Україну у любові!

Зустріч з Олександром Васильовичем пройшла в дружній, теплій і затишній атмосфері,  гості заходу насолоджувалися поезією у виконанні автора - справжнього майстра слова. Слухаючи вірші Олександра Васильовича, мимоволі починаєш дивитися на світ його очима і перейматися його емоціями. Іноді дивуєшся, як у прозі нашого буття, йому вдається відшукати поетичне слово.

Не відрізняю море вже від неба —
Одна суцільна сонячна блакить!
Та і, мабуть, немає в цім потреби,
Бо байдуже, чи плисти, чи летіть.

Я розчиняюсь в цій святій блакиті,
Зливаюсь з нею. Й що не говоріть,
Багато всього є сьогодні в світі,
Але найбільше щастя — просто жить!

 

Використані вірші Олександра Афоніна, із збірки «Таке життя»

Створено: 27.05.2021
Переглядів: 441
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.