Виїзне свято книги до м. Роздільна


image-logo-001.jpg22 травня 2021 року під час ХХІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулося традиційне виїзне Свято української книги. Цьогоріч учасників заходу гостинно зустріли у мальовничому містечку Роздільна Одеської області. 

Святкові заходи відбулися на площі біля міської ради в дуже гарному, затишному, повному зелені та залитому сонячним світлом багатолюдному міському парку.

Яскрава хода параду вишиванок створила неабиякий яскравий, святковий настрій. Зодягнені у вишиванки учасники пройшли через серце міста і доєдналися до святкової громади у центральному парку, яка об’єднала молодь та досвідчених людей, адже вишиванка - бездонна криниця, і вона поїть нас силою таланту та нагороджує дивними перлинами добра, любові, шани до свого минулого! Здавалося, що було вишито душу міста візерунками сорочок. До червонониткового мережива впліталися неперевершені художні номери – вірші, пісні про вишиванку, про Україну, захопливі танці.

Урочистості відкрилися виконанням державного гімну України та гімну Євросоюзу.

shovkalyuk.jpgЗ привітанням звернувся голова Роздільнянської міської ради Шовколюк Валерій Олександрович, поздоровляючи усіх присутніх з чотирма святами: зі святом Книги, з днем Європи, з днем Вишиванки та з Храмовим святом, м.Роздільна – днем св.Миколая.
kovalish.jpg

З вітальним словом виступила керівник апарату Роздільнянської районної державної адміністрації Ольга Головко та побажала розквіту громаді.

Вітання прозвучали від Ірини Володимирівни Коваліш, депутата обласної ради, Гордієнко Алли Іванівни, генерального директора Національної бібліотеки для дітей.

imgp1687_1.jpgЗ привітанням до гостей та учасників заходу звернулася Бірюкова Ірина Олександрівна, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, голова оргкомітету ХХІІ Всеукраїнського виставки-форуму «Українська книга на Одещині», заслужений працівник культури України.
Висловлюючи подяку за гостинність та прекрасну організацію цього неймовірного свята, за радість зустрічі, за яскраві емоції і незабутні враження! Ірина Олександрівна зазначила, що Роздільнянська громада - зовсім молода, але вже демонструє потужний рух уперед, дійсно - відповідальне ставлення до розвитку сфери культури у громаді відчутно в усіх діях голови і команди Валерія Шовкалюка та побажала успіху й наснаги цим неймовірним людям Світла! Пані Ірина здивувала сюрпризом для громади, подарувавши саджанець реліктового дерева гінкго білоба, для міського скверу. «Ще у 1930 році одеські моряки привезли з далекої Бразилії насіння реліктового дерева гінкго білоба та висіяли на подвір'ї бібліотеки. Дерева виросли, красиві, з могутньою кроною, їм зараз майже 100 років і вони є ботанічною пам'яткою природи місцевого значення. Тож, нехай  цей саджанець реліктового дерева гінкго білоба прикрашає і вашу громаду» - сказала Ірина Олександрівна.

imgp1691_1.jpgАфонін Олександр Васильович, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, член Колегії Держкомітету телебачення і радіомовлення України, заслужений працівник культури, привітав усіх присутніх зі святом  та зазначив, що ніхто ще не придумав кращого інструменту для розвитку інтелекту людини, ніж  книга.
imgp1700_1.jpgЗі словами привітання виступив Дмитрієв Сергій Васильович, голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України та наголосив, що сьогодні Роздільна, не зважаючи на свою назву, об’єднує нас всіх на цьому прекрасному святі добра,  духовності та інтелекту – святі Книги.
petasyuk.jpgГостей свята вітала Петасюк Лариса Володимирівна, заступник міністра культури та інформативної політики України, підкресливши, що м. Роздільна є  прикладом ОТГ, які зберігли і розвивають сферу і мережу культури, зокрема бібліотеки.
imgp1716_1.jpgПід час урочистого відкриття було проведено традиційну благодійну акцію – поповнення фондів бібліотек міста Роздільна новими виданнями від видавництв України та з обмінного фонду Одеської національної наукової бібліотеки було передано 1300 примірників. Також, 75 примірників було передано військовослужбовцям в рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна».
imgp1718_1.jpgДо участі в акції долучилася Наталя Олександрівна Чайчук, голова ГО «Український клуб Одеси», а також  Ігор Миколайович Степурін, засновник благодійного фонду «Бібліотечна країна» розповів ще й про проєкт «1000 книжок бібліотекам нових громад», ініціатором якого є народна депутатка, заступниця голови комітету з інформаційної та гуманітарної політики України Євгенія Кравчук.

Генеральний директор  ОННБ, Ірина Бірюкова вручила почесні грамоти за активну участь в організації Свята української книги та сприяння популяризації вітчизняного книговидавництва.

Завершилася церемонія відкриття виїзного свята яскравими музичними виступами мистецьких колективів м.Роздільна.

Після урочистостей на учасників та гостей чекала насичена програма: творчі зустрічі з письменниками Андрієм Кокотюхою та Ірен Роздобудько, лауреатами відзнаки «Золотий письменник України», автограф-сесії, клуб ділового спілкування «Бібліотеки – хаби цифрової освіти», майстер-класи, яскрава культурно-мистецька програма. Мешканці та гості міста відвідали книжковий ярмарок, на якому були представлені нові вітчизняні видання видавництв - учасників виставки-форуму та мали унікальну можливість не лише придбати нові українські книги, а й поспілкуватися з авторами та видавцями.

imgp1890.jpgВ Роздільнянській ЗОШ №4 цікаво та жваво пройшла творча зустріч з широковідомим письменником Андрієм Кокотюхою, лауреатом відзнаки «Золотий письменник України». Не дивлячись на те, що аудиторія була різного віку пан Андрій зумів зацікавити всіх присутніх розповіддю про те, як він починав свою творчу діяльність  у 7-річному віці та як зараз продовжує працювати письменником та сценаристом. Молодь із захопленням слухала пана Андрія затамувавши подих, а потім жваво задавали питання. Він зауважив, що книга та кіно взаємопов’язані: книга дає матеріали для фільму, а фільм підвищує інтерес до книги.
imgp1881.jpg

Андрій Кокотюха поділився тим, що наразі розширює аудиторію для своїх книжок. Він починає писати книжки для жінок, а також для підлітків. Автор зазначив, що підлітки – це  сама важка аудиторія, тому що вони вважають, що «знають все», а підростаючи, приходять до думки, що не знають багато чого.

Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, звернув увагу на те, що раніше для підлітків ніхто не писав. Зараз же з’являються автори і видавці і це дуже добре. Олександр Васильович підкреслив що кожен може стати письменником. Але для цього треба читати, читати і читати, багато читати, як це робить Андрій Кокотюха.  А потім записувати свої враження. Писання примушує формувати образи.

Молодь жваво спілкувалися з письменником, задавали багато питань та фотографувалися.

imgp1895.jpgТакож, відбулась творча зустріч з письменницею Ірен Роздобудько, переможницею літературного конкурсу «Коронація слова», лауреаткою відзнаки «Золотий письменник України». Ірена Віталіївна викладає на кафедрі кінорежисури та кінодраматургії Інституту екранних мистецтв Київського національного університету ім.І.К.Карпенко-Карого. За її книгами та сценаріями знято 10 кінострічок. Зустріч зі старшокласниками роздільнянської ЗОШ № 4 була дуже цікавою та пізнавальною.

Бібліотечні фахівці – учасники ІІІ ОдесаБібліоСаміту, який відбувся у рамках ХХІІ Всеукраїнського форуму «Українська книга на Одещині» на базі медіа центру центральної міської бібліотеки провели клуб ділового спілкування «Бібліотеки – хаби цифрової освіти». У заході взяли участь: директор ОУНБ ім. М.С.Грушевського Амельченко Ю.С., заступник директора Булгакова О.А., завідувачка відділу електронної бібліотечно-бібліографічної інформації Чернявська С.О., бібліотекар ОУНБ Попова Д.Ю. і бібліотечні працівники нашої громади. Була проведена відеоконференція з використанням програми ZOOM, в якій взяли участь працівники бібліотек Одеської області. Темою відеоконференції було обговорення трансформації бібліотек під хаби цифрової грамотності. У сучасному світі для кожної людини важливо володіти навичками роботи у цифровому середовищі. І саме бібліотеки є тими місцями, де кожен громадянин може підвищити свою цифрову грамотність, аби ефективно та безпечно застосовувати цифрові технології щодня, в роботі, в навчанні, в дозвіллі, для вирішення побутових питань. Досвідом роботи з присутніми поділилися фахівці Чорноморської міської бібліотеки ім. І.Рядченка, Любашівської публічної бібліотеки, Арцизької центральної міської бібліотеки.

imgp1850-1.jpg imgp1848.jpg imgp1747.jpg gravic.jpg

Під час виїзного свята відбулися автограф-сесії з багатьма авторами: письменником-белетристом, сценаристом, романістом, журналістом, майстром детективного жанру Андрієм Кокотюхою, письменницею, кіносценаристкою, громадською діячкою, авторкою книг, що вже стали бестселерами, Ірен Роздобудько,  письменником, мовознавцем, відомим громадським діячем Олексою Різниківим, письменником, заслуженим журналістом України Романом Кракалії, письменником Кирилом Булаховським, письменником, громадським діячем, кандидатом філософських наук Євгеном Акимовичем, письменницею Ніною Гравицькою та ін.

abab.jpg znannya.jpg valya.jpg lira.jpg

Роздільнянці, учасники та гості виїзного свята мали можливість ознайомитися з книжковим розмаїттям та придбати книговидавничі новинки. Свої друковані видання на виставці-ярмарку представили п'ятнадцять видавництв з різних куточків України, серед яких: А-ба-ба-га-ла-ма-га, , Знання, Картографія, Либідь, Ліра-К, Нора-друк, Прес-кур’єр (Одеса), Навчальна книга Богдан (Тернопіль), Апріорі (Львів), Книги ­­– ХХІ (Чернівці), Комора (Київ), Мандрівець (Тернопіль), Віват (Харків), Видавництво Старого Лева, ФОП Дольник Г.О. За відгуками представників видавництв, найбільшим попитом користувалася художня література, навчальні посібники, видання для позакласного читання та книги для маленьких читачів і їхніх батьків – казки, книжки-іграшки, видання для дозвілля і розвитку.

Центральна алея міського парку була залита людьми, адже тут розгорнули свої локації заклади культури та освіти Роздільнянської громади, які представляли країни Євросоюзу. Кожна локація вражала неповторним колоритом країни, яку представляла, вишуканими національними стравами, чудовим музичним оформленням та непідробною щедрістю. Творчі колективи ЦТДУМ та школи мистецтв м. Роздільна організували захопливі майстер-класи із виготовлення ляльки-мотанки, випалювання на деревині, української вишиванки, квітів у етностилі та малюнкового розпису, в яких можна було себе спробувати та зануритися у світ мистецтва.

Не менш цікавою була і спортивна локація, що була організована під егідою відділу молоді та спорту Роздільнянської міської ради. Просто неба з’явилися джампер-модуль і татамі для показових виступів «профі», як глядачі, так і ті, хто був готовий "тут і зараз" до тренувань та активних розваг...

Інформаційну підтримку заходу забезпечували представники одеських засобів масової інформації: телерадіокомпанії – «Круг», газети «Вечерняя Одесса» і «Чорноморські новини».

Знайомство з новими книгами, зустрічі з авторами, відомими громадськими діячами, видавцями, професійне  спілкування,  вишукані музичні привітання, прогулянки мальовничим містом Роздільна залишили незабутні спогади в усіх учасників заходу.

Уклінно дякуємо за гостинний прийом, яскраві емоції та незабутні враження  місту Роздільна і бажаємо організаторам та учасникам виїзного свята української книги натхнення та успіхів у подальших звершеннях!

Створено: 26.05.2021
Переглядів: 362
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.