ОдесаБібліоСаміт

bigbord_ukrkniga_2021_cajt_samit_1-1.jpg

ОдесаБібліоСаміт – це цикл професійних заходів для працівників бібліотек, музеїв та архівів України і зарубіжжя, який з 2019 року проводить в рамках ІНТЕЛЕКТ-ФОРУМУ Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України

Метою заходу є створення, розвиток і запровадження у роботу інноваційних практик, забезпечення ефективності сучасного обслуговування, обговорення актуальних проблем професійної діяльності, обмін досвідом роботи, утвердження та популяризація державної мови та ін.

Програмою ОдесаБібліоСаміту передбачено проведення круглих столів, панельних дискусій, семінарів, тренінгів, майстер-класів, презентацій, професійних конкурсів, екскурсій тощо.

Серед важливих питань, що обговорюються у рамках ОдесаБібліоСаміту, найактуальнішими є такі:
- інноваційні моделі розвитку культурних інституцій;
- проєктна діяльність;
- професійне партнерство бібліотек, архівів, музеїв;
-  апробація та впровадження інноваційних практик у роботу закладів культури;
- збереження культурної спадщини шляхом її електронного документування;
- нові форми реклами бібліотеки та її послуг;
- організація креативного простору.

У 2019 році головним заходом ОдесаБібліоСаміту став круглий стіл «Інноваційна діяльність бібліотек України: стратегії розвитку в інформаційному суспільстві», метою якого є збільшення рівня інформаційної представленості бібліотек України в інтернет-просторі; підвищення компетентності фахівців бібліотек через проведення науково-освітніх заходів; розвиток професійного партнерства; запровадження інноваційних практик у роботу бібліотек; забезпечення ефективності сучасного бібліотечного обслуговування; піднесення значення українських бібліотек в сучасному суспільстві; збереження культурної спадщини України шляхом її електронного документування.

У 2020 році вперше серед бібліотек України Одеською національною науковою бібліотекою запроваджено та реалізовано «гібридний формат» проведення заходу – насичена програма ОдесаБібліоСаміту передбачала взаємодію між учасниками одночасно як у стінах ОННБ, так і через віддалений доступ. Головним заходом ІІ ОдесаБібліоСаміту стало засідання круглого столу «Бібліотеки та модерне суспільство», під час якого обговорювалися питання культурно-інформаційної функції бібліотеки; популяризації читання у «запропонованих обставинах»; адаптації бібліотек до роботи в умовах послаблення карантину; ІТ-освіти бібліотекаря та ін.

Створено: 19.01.2021
Останнє оновлення: 18.02.2021
Переглядів: 227
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.