Творча зустріч з Андрієм Кокотюхою

Зліва направо: Андрій Осіпов, Андрій Кокотюха і
модератор зустрічі Оксана Попова


21 травня 2021 року під час ХХІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» в головному читальному залі ОННБ відбулася презентація творчого доробку сучасного українського письменника-белетриста Андрія Кокотюхи, журналіста, романіста, автора сценаріїв, майстра детективного жанру. Він є автором майже 100 книг.

01.jpg

Андрій Кокотюха має безліч нагород, серед яких премії конкурсу «Коронація слова», відзнаки «Найкращий історико-патріотичний твір» (за роман «Червоний»), «Золотий письменник України» і багато інших, та найголовніше – це народне визнання.

Андрій Анатолійович – неординарний письменник: свою діяльність він вважає не стільки творчістю, як виробництвом. Для нього характерні щоденна наполеглива праця і перманентне читання. Його твори вражають захоплюючим сюжетом та динамікою розвитку подій. Ніколи нікому не дає порад щодо вибору літератури, бо вважає, що це питання індивідуального смаку, а також, що читання має бути модно як процес, а не модою на певних авторів.

3881.jpg

Письменник не мислить своєї діяльності без кіно. В 1998 році кіностудія імені Олександра Довженка звернула увагу на його творчості і з того моменту розпочалась робота у кіноіндустрії. Він вважає, що йому дуже пощастило поспілкуватися з майстрами старої школи кінематографа – режисерами, акторами, операторами.

На презентації були представлені робочі матеріали кінороману А. Кокотюхи «Червоний. Без лінії фронту». Автор розповів, що фільм не окупився, тому що в українському прокаті окупаються лише недорогі у виробництві комедії , і то не всі. Однойменна книга отримала певні відзнаки, а головне – читацьке визнання. Історичний роман «Червоний» досяг 50-тисячного тиражу, а його екранізація стала одним з найуспішніших фільмів 2017 року.

На творчу зустріч завітав письменник та друг автора, керівник Одеської кіностудії Осіпов Андрій Олексійович, який поділився своїм досвідом про співпрацю з А.Кокотюхою, а також зазначив, що пан Андрій – перший письменник в його творчості, як продюсера. «Такий автор є знахідкою для продюсерів, тому що він пише текст, як сценарій, пише епізодами», – поділився пан Осіпов.

Він розповів, що Одеська кіностудія, якій вже 102 роки, є лідером кіновиробництва в Україні. Зараз знімаються нові фільми, такі як «Чому я живий», «Фортеця Хаджибей». В наявності ще чимало проєктів. «І приємно, – зазначив наш співрозмовник, – що такі письменники, як Андрій Кокотюха, працюють з нами. Кіно в Одесі є!»

Наприкінці презентації А. Осіпов зазначив, що автори, які мислять локаціями, це знахідка для кіноіндустрії. Приємною несподіванкою було нагородження Андрія Кокотюхи нагрудним знаком Одеської кіностудії з побажанням успіхів у роботі, у кіно, адже кіно – це симбіоз усіх видів мистецтв.

Тепла, душевна і дружня атмосфера ще довго вирувала після творчої зустрічі, у всіх охочих була можливість особисто поспілкуватися з письменником та отримати автограф від улюбленого автора.

Створено: 25.05.2021
Переглядів: 464
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.