Творчі зустрічі з Ірен Роздобудько


XXIІ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» об’єднала багатьох творчих людей та шанувальників книги, подарувавши можливість дізнатися про літературні новинки, а головне, зустрітися та поспілкуватися з улюбленими авторами. Такою довгоочікуваною подією для одеситів та гостей міста стала творча зустріч з переможницею літературних конкурсів «Коронація слова», володаркою відзнаки «Золотий письменник України» Ірен Роздобудько – письменницею, кіносценаристкою, громадською діячкою, авторкою книг, що вже стали бестселерами: «Пастка для жар-птиці», «Ґудзик», «Все, що я хотіла сьогодні», «Арсен», «Зів’ялі квіти викидають», «Прилетіла ластівочка», «Фаріде» та багатьох інших.

У перший день форуму поціновувачі творчості пані Ірен могли придбати книжку, отримати автограф та зробити фото на пам'ять. Під час проведення творчої зустрічі, письменниця відразу ж захопила аудиторію відвертістю, щирістю, невимушеністю та артистичністю. Відповідаючи на запитання аудиторії, автор поділилася своїми творчими планами, про те, що її пов’язує з нашим містом, що надихає на створення сюжетів, детальніше представила свою нову роботу «Фаріде» та зачитала короткі кульмінаційні уривки з цієї книги. Ірена Віталіївна викладає на кафедрі кінорежисури та кінодраматургії Інституту екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, за її книгами та сценаріями знято 10 кінострічок. Вона прокоментувала стан сьогоднішньої кіношної справи та продемонструвала тізер до майбутнього фільму про письменницю Олену Телігу, сценарій до якого вона написала.

pid-chas-zustrichi-v-shkoli.jpg zustrich-iz-shkolyarami-2.jpg zustrich-iz-shkolyarami.jpg imgp1900.jpg

Наступного дня, під час виїзного свята у рамках виставки-форуму пані Ірена зустрілася зі своїми читачами у місті Роздільна. Таку нагоду вона вже мала раніше – у 2016 р., під час подібної акції. Приємно, що читачі пам’ятали минулий приїзд відомої письменниці й були в очікуванні нового, у чому нас переконала зустріч з учнями загальноосвітньої школи № 4. Старшокласники, захопившись творчим шляхом пані Ірен, задавали різноманітні запитання: Про що ви мріяли в нашому віці? Як ви йшли до своєї мети? Як ви ставитися до сучасних мистецьких перформансів? Як називався перший твір, який ви написали? – та багато інших.

Наприкінці зустрічі гостя дала декілька життєствердних «рецептів»:

Ніколи не бійтеся зробити крок в сторону, коли тобі нецікаво. Немає низьких стартів;
Завжди вірте в себе та не бійтеся пробувати себе у чомусь новому;
Те, у що ти віриш, те з тобою і трапиться.

А ми переконані, що наступні зустрічі з авторкою в стінах Одеської національної наукової бібліотеки неодмінно відбудуться.

Створено: 23.05.2021
Оновлено: 24.05.2021
Переглядів: 500
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.