Творча зустріч з Володимиром Рутківським

v_rutkivskiy.jpg

21 травня 2021 року о 12.00 запрошуємо вас на творчу зустріч з українським письменником, членом Одеської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреатом національної премії імені Т.Г. Шевченка, Володимиром Рутківським. Зустріч, яка відбудеться як складова програми ХХІІ Всеукраїнської виставки-форуму "Українська книга на Одещині", буде презентовано книгу «На берегах пам’яті : із книги спогадів» (Одеса : Друк Південь, 2020).

img_20210518_215312.jpgЦя остання на сьогоднішній день книга В. Рутківського – нова сторінка в творчості митця. Читачі вже багато років знають, шанують і люблять кожен твір, який виходить з-під золотого пера письменника і поета. Були це і історичні романи: «Сині води», про далеко не всім відому і ніким не описану битву, яка відбулась на благословенній кіровоградській землі і поклала початок звільненню східнослов’янських народів від монголо-татарського іга; «Джури козака Швайки», – роман, який став улюбленою книгою дорослих і дітей; повісті «Потерчата» і «Сторожова застава» – про те, як формується і мужніє дитяча душа у важких життєвих умовах… Це і безліч поетичних збірок, в яких Рутківський виступає як чудовий поет, який оспівує красу і велич рідної землі – України.

Зовсім іншу книгу презентуємо ми сьогодні. Вона має чудову назву – «На берегах пам’яті» і розповідає про період 60-70-х років минулого століття. На цьому тлі проходить життя друзів Рутківського – великих українських письменників і поетів, якими вони стануть через кілька десятиріч важкої письменницької праці; а зараз вони ще молоді, повні юначої сили, завзяття, талановиті і прекрасні в своєму бажанні відстояти свою честь і гідність в умовах тоталітарного режиму. Проза автора духмяна і прозора; вона тече повноводою рікою між берегами пам’яті і висвітлює то радісні, то гіркі, то сумні, то бешкетні дні самого Рутківського і всіх, хто жив поряд з ним в Києві, Одесі, Ірпіні. В серцях цієї молоді горіла жага : віддати всі сили свого таланту матері – Україні, яка стогнала в умовах утиску всього талановитого. Не всі витримували гіркі умови часу, деякі звертали з важкого шляху. Але за тими, хто витримав, були воля, правда і непохитність. Серед них жив, мужнів, ставав Людиною з великої літери письменник і поет Володимир Григорович Рутківський.

В назві книги «На берегах пам’яті» є прекрасні слова: з книги спогадів. А це значить, що Володимир Рутківський наполегливо працює і далі, щоб поділитися з читачем своїми спогадами про довгий і прекрасний життєвий шлях... Дай тому, Боже, здоров’я, щастя і сил для здійснення всіх його планів, усіх бажань. усіх мрій!

Створено: 20.05.2021
Переглядів: 457
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.