Презентація біобібліографічних видань ОННБ з мистецтва. Анонс

afisha-tyurh-1.jpgПід час проведення ХХІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», відділ мистецтв ОННБ презентує біобібліографічні довідники, які розкривають яскравий період мистецького життя Одеси ХІХ-ХХ ст.: «Товарищество южнорусских художников», «Общество независимых художников в Одессе», та збірник «Одесская художественная школа. Воспоминания бывших учеников, 1865-1940» – доробок головного бібліотекаря відділу Ольги Барковської.

Місце проведення: відділ міжнародних проєктів ОННБ;
Час проведення: 22 травня, 12.00-13.00

«Товарищество южнорусских художников» – це нове, доповнене та виправлене видання довідника, присвяченого найкрупнішому мистецькому об'єднанню Одеси і України взагалі, що існувало наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. В першій частині зібрано бібліографію про діяльність Товариства, насамперед, хронологія виставок з 1890 до 1919 р. Друга частина – біобібліографічний словник, у який ввійшло понад 350 імен художників, членів та експонентів об'єднання.

Довідник «Общество независимых художников в Одессе» є продовженням теми одеських мистецьких об'єднань. Товариство було засноване творчою молоддю Одеси як альтернативне Товариству південноросійських художників. У першу частину ввійшла література про діяльність гуртка молодих художників і «незалежних»; основу складають матеріали одеської періодики за 1909-1920 рр. Друга частина – це теж біобібліографічний словник митців, про багатьох інформацію оприлюднено вперше.

Збірник «Одесская художественная школа. Воспоминания бывших учеников» готувався в 2015 р. до 150-річчя Одеського художнього училища. Але так сталося, що у паперовому варіанті книжка з'явилася лише в 2021 р. Тут зібрано спогади учнів Рисувальної школи (1865-1900) та Художнього училища (1900-1940) – різних поколінь, різного рівня. В цілому з них складається жива, неформальна історія закладу. Видання проілюстроване рідкісними фотографіями.

Створено: 17.05.2021
Оновлено: 18.05.2021
Переглядів: 374
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.