← Історія та етнографія (за вересень 2017 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Круглов Александр. Холокост в Украине. Рейхскомиссариат «Украина». Губернаторство «Транснистрия» : монография / Александр Круглов, Андрей Уманский, Игорь Щупак. Днипро : Укр. ин-т изучения Холокоста "Ткума" :  Лира ЛТД, 2016. - 563 с. : ил.- (Академическая серия «Украинская библиотека Холокоста»).

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

Монографія присвячена акціям масового знищення єврейського населення на окупованій території України у 1941-1944 рр. У ці роки на українських теренах існувало декілька адміністративно-територіальних одиниць, створених окупаційною владою: Рейхскомісаріат «Україна, Губернаторство «Трансністрія» дистрикт «Галичина» ( у складі Генерал-Губернаторства), а також території, що знаходилися під управлінням німецької військової адміністрації, румунської та угорської влади. Рейхскомісаріат «Україна» та Губернаторство «Трансністрія» охоплювали територію 13 сучасних областей України (Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Ровенської, Херсонської та Хмельницької) та м. Київ. У монографії відображені події, що відбувалися у межах цих територіальних одиниць.

Автори, на основі аналізу великого корпусу документів з архівів різних країн, роблять спробу відтворення трагічної картини минулого. Багато документів уперше вводяться до наукового обігу.

Для науковців, викладачів вишів, вчителів загальноосвітніх шкіл, студентів, аспірантів і усіх, хто цікавиться питаннями історії Голокосту.